Super Qendi
  Edito CMD-ne
 
Ndrroni ngjyrat e Command Promtp (CMD)

1.Shkojm e hapim CMD-ne
2.Shenojm ( color ) pa kllapa por ket mos ja hekni
3.Pastaj ju dalin opsionet si me i ndrru ngjyrat e Fonteve dhe poashtu mund te ndryshoni edhe
ngjyren e Background-it.

Eshte edhe nje menyre tjeter se si me i ndryshu ngjyrat:

1.Hapim CMD-ne
2.Klikojm tek shenja e CMD-se nalt ne te majt dhe klikoni Properties
3.Pastaj na dalin opsionet se qfar ngjyre doni me e bo.
4.Poashtu ne ket menyr ju mund ta ndryshoni edhe madhesin e Fonteve ne CMD , madhesin
e shigjetes se miut.etj etj etj.

Ju faleminderit per vemendje.
 
  Heute waren schon 2 Besucher (73 Hits) hier! Per Me Shum Info : Super-Qendi-Fortesali@Hotmail.Com  
 
=> Willst du auch eine kostenlose Homepage? Dann klicke hier! <=
↕ Mirë Se Vini Te Super Qendi ↕
Image by Cool Text: Logo and Button Generator - Create Your Own