Super Qendi
  Instalimi i karteles Grafike ne Pllaken OM-Tutorial i spjeguar me foto
 
Atëher nëse dëshironi ta ngritni kartelen garike p.sh prej 65 MB në 1GB, duhet ti ndjekni kta hapa.
Së pari duhet ta bleni nje kartel grafike, sa dëshironi ju, 64 MB ose ma shum sa deshorni ju.

Një Graphic Card duket keshtu


Kjo kartel duhet të zevendesohet me at të vjetren në këtë vend


Pra në at shiritin që është me ngjyr te ZEZ e jo me ngjy të bardh.

Në portin me ngjyr të zez e cila duket gati si porti i RAM MEMORJES, aty duhet të vendoset kjo lloj kartele.


Me kaq perfundon, pra vetëm e vendosni e ndezni PC dhe kompjuteri juaj do të ju'a njeh automatikisht ndyshimin qe e kini bërë.Por ju duhet instaluar Driverat te cilat ju vien ne CD kur te bleni Kartelen Grafike.

Ju falimderit për vëmendje.

Shkruar dhe Pershtatur by TheScr3aM

Gjdo pytje rreth kesaj teme apo edhe pytje qe kan lidhje me kompjuter ne pergjithsi jan te mirepritura.

Punë te mbar dhe suksese.
 
  Heute waren schon 20 Besucher (91 Hits) hier! Per Me Shum Info : Super-Qendi-Fortesali@Hotmail.Com  
 
=> Willst du auch eine kostenlose Homepage? Dann klicke hier! <=
↕ Mirë Se Vini Te Super Qendi ↕
Image by Cool Text: Logo and Button Generator - Create Your Own