Super Qendi
  Fut video në artikullin tënd! [WordPress]
 
Tash do te mesojme se si te fusim video ne artikullin tuaj ne WordPress. Shume nga ju kur krijoni nje blog te WordPress e keni paksa veshtire sepse ende nuk jeni familjizuar me te, por kjo do te zgjase shume pak sepse WordPress eshte jashtzakonisht i lehte per tu mesuar.

Per te futur video ne artikullin tuaj nuk eshte veshtire vetem duhet ndjekur ca procedura te thjeshta dhe cdo gje do te shkoje per mrekulli.

Se pari kycemi ne panelin tone te administrimit (ne wordpress) pastaj shkojm tek Posts – Add New per te shkruar nje artikull te ri. Do te shohesh vetem nje rresht me ikona, ne te cilat nuk gjendet askund ndonje ikon per te vendour video ne artikull por kjo nuk do te thot se nuk ekziston fare. Shkoni tek ikona e fundit dhe kliko mbi te dhe do e shfaqet edhe nje rresht i ri i ikonave te cilat kane qene te fshehura (hide).Dhe tash do te shohim se na eshte shtuar nje rresht i ri me ikona ne te cilat gjendet edhe ikona e cila mundeson te vendosni video te youtubes aty. Ehh po ta dini ju se cka kam hequr une per ta gjetur kete button dhe kur e kam marr vesh se e kisha tere kohen para hundes u nxeha me te vertet shume me veten.

Tash tek ikona e selektuar klikoni per te vendosur nje video ne artikullin tende dhe ndiqni udhezimet qe gjenden ne foto.Pasi te klikoni aty, do te hapet nje faqe tjeter e re sikurse ne foto ku ju duhet te mbushni hapesirat e nevojshme. Tek File/URL ju vendosni linkun e videos jo Embed Code ex. http://www.youtube.com/watch?v=j6Nch3-4QBc.Ne fund kliko Insert dhe me kaq perfundon edhe procedura e vendosjes se nje video ne artikullin tende. Kjo vlene vetem per WordPress natyrisht.
 
  Heute waren schon 20 Besucher (61 Hits) hier! Per Me Shum Info : Super-Qendi-Fortesali@Hotmail.Com  
 
=> Willst du auch eine kostenlose Homepage? Dann klicke hier! <=
↕ Mirë Se Vini Te Super Qendi ↕
Image by Cool Text: Logo and Button Generator - Create Your Own