Super Qendi
  Keni pune me 2 pc ato mund ti lidhni ne 1 pc lexo
 
Nuk lejoj kopjime nga forumet e tjera pa lejen time.

Vazhdojm...
I kemi 2 pc ne rrjet lokal dhe me 2 pc kemi pune shume dhe per ti lidhur ne nje pc duhet te vepruar keshtu:

Shkojm te kompjuteri i par(aj qe i lidhni 2pc-et ne nje) shkojm te Start-Programs-Accesories-Communications dhe Remote Desktop Connection e klikoni aty dhe ju del nje dritare ku duhet me shkru ju IP Adresen e shkruni IP-Adresen e Pc-es tjeter dhe asgje mos prekni.
Tani shkoni te ajo pc-ja tjeter tek My Computer-Control Panel-User Accounts dhe e merni at Useri-n qe esht kryesor dhe ja ndroni passin.
Tani shkoni tek kompjuteri i par dhe e klikoni Enter aj automatikisht lidhet me PC-en tjeter B dhe ju kerkon User dhe Password dhe ju i jipni keto dhe automatikisht kyqeni tek aj Pc-tjeter

Ky eshte nje minitutorial por besoj se dot ju pelqej dhe do te ja u lehtesoj punen!
 
  Heute waren schon 2 Besucher (15 Hits) hier! Per Me Shum Info : Super-Qendi-Fortesali@Hotmail.Com  
 
=> Willst du auch eine kostenlose Homepage? Dann klicke hier! <=
↕ Mirë Se Vini Te Super Qendi ↕
Image by Cool Text: Logo and Button Generator - Create Your Own