Super Qendi
  Poezi Dashurie
 
Vala 900 personi qe keni kerkuar momentalisht esht duke ber sex ju lutemi provoni më von

Mos mendo se kthehem se vetëm ti nuk je,të kam dashur më përpara tash stë njoh kush je.

Mirdita vajzë e mirë kjo punë është me dëshirë më pranon bëhet mirë smë pranon ditën e mirë.

Lajrim:kërkojm femren me te buker te shek 21 dhe kënkursi ësht i hapur që nga shek 19 po aj sot mbyllet se femra me e buker po e lexon kët poezi.

E di vendin ku banon i di rugët ti ka shkon vetëm një nuk e di a më dashuron

F-illoj gjithqka me 1 gushte 2003
A-teher shijova te pa shijuaren
T-e gjitha me nje arsye i bera
O-se me mir te them per ta shijuar
S-e mendova se e takova njerin e endrrave . Te faleminderit

ZOT Te faleminderit zot
qe per mua u meshirove
me nxore nga kjo jete
nga vuajtjet me largove
te faleminderit zot
per miresine tuaj
me mire qenka ne varr
se ne kete jete te vuaj
ua sjell denimin e rende
atyre qe avanturojne
por ndihmoju te lutem me zemer
atyre qe vertete dashurojne
me fal zot per kete lutje
se ndoshta su dasht ta bej fare
por smunda ta duroj padrejtesine
qe fenë po e shkelin ca femra shqiptare
te falenderoj zot nga zemra
ti je nje e tjeter ska
vetem nje deshire ma ploteso
dashuria mos me mu vra Te dashuroshesh nga nje MatematikanE

Ty po te drejtohem ,vajze moj syzese
me do a po s'me do kjo eshte hipoteze
Pamja e jote e embel, posi teoreme
kur te shoh perpara sikur zgjidh problem

Ti je elegante si ekuacion
mesi yt i holle posi ypsilon
Supet delikate, pika infeksioni
qafa si cilinder, koka si trung koniHunda si segment posi rreze drite
veshet simetrike, balli si orbite

Buzet si elips, mjekra si kupole
syte si dy vatra vetull parabolle
mi ke ndar aq bukur floket si spirale
a tu thaft dora si me simetrale

Rreze rrezatojne syte e tu si shigjeta
njeri rreze alfa rrezja tjeter beta

Per ty peshperitmat qe dalin rrethore
hypen vale-vale si rrathe bashkqendrore


Une e ti nje thys e lidhur me nje boshte
ti numrues siper e une emrues poshte

Dashuris per ty mos ti shuhet vapa
ç'do fjale qe te thuash do te futesh ne kllapa

Dhe atij si do te rritet me hapa ritmike
sot fuqi katrore ne mot fuqi kubike

Bukuria jote bukuri limiti
mi shperndau mend gjer te infiniti

Me trete formul me shkrive te gjall
si nje copez akull ne plus nje njeqind grade

Folem shpirti im, shpirt me maksimum
se pa ty s'kam gjum as ne minimum... ti je me e mir se te gjitha shpirt,te dua edhe kur jam ne gjum )) ti je shpres ti je gzim ti je locka e shpirtit tim te kam hen te kam drit te kam zemer te kam shpirtm bes me shpres dhe pa durim qe te behesh fati im.

viele leuten wirst du finden von denen du glaubst sie liebe dich auch du wirst dich irren den niemand liebt dich so wie ich

Dashuria eshte si akullorja se me shume ta lepiesh aq shpejt mbarohet,,,,,!
te dua te dua nese nuk me beson pyte zemren time ajo te tregon.....

Me mungon E dashur, se sa nuk me beson!Jeta pa ty E dashur me vuajtje me kalon!Nuk e di sa dot e sgjat kjo dhimbje dashuria, un mendoj se vetem vdekja esht sherimi plages time..!Smundem te ha e as te pij,prej mallit zemra me esht nzi!Nuk e kuptoj jeten, pse na mundon aq fort?Njeher ma e lumtura, por tani mbaron me lot..!

keto kujtime me rrjedhin nga zemra, smundem te sprehem ndryshe, veq te ju tregoj se qka ndjen femra..! Se a kan zemer meshkujt ket nuk e di por sjan te gjith njesoj ket e di..!
*** DASHURIJA E STUDENTIT TE MATEMATIKES ***
Matematiken per ta studijuar
Une gjithmon kam pas deshir
Por te dashures per ti shkruar
Me formula eshte veshtir
***
Marr shumezimin me shumzuar
Dashurin e plot pjestuar
Me formula e gjykime
Hyn e dashura ne zemen time
***
Ka nje konklusion te bukur
Disnjuksioni s'mungon
Implikacioni na e lidh besen
Ekujvalenca na bashkon
***
Kur qendrojm te dyt se bashku
N'relacion jemi gjithmon
Me aksioma, teorema
Mund te lidhet jeta jon
***
Nese ti qendron besnike
T'vej n'funksion trigonometrike
Pran daj eja luaj kembet
Nese don ti mesosh kenget
***
Ne mbremje kur mbaron dita
Te zgjedh funksione ne 7 pika
Dhe ne mengjes kur mbaron nata
T'koordinoj ne koordinata
***
Kur per ty une kam shum mall
Te mbaj nen kendin 90 shkall
E pastaj ne rotullim
Shtrihesh krejt ne aksin tim
***
Do te mbledh e do te zbres
Do te shumzoj e do te pjestoj
Kur te shti nen rrenj katrore
Zemra jote do te gufoj
***
Te devijoj e t'integroj
Ede naten deri vonë
Bashk te mledhur te shumzoj
Do te kalojm provimin ton
***
Ti nga une nuk mund te largohesh
Se gjdo her te mbaj ne limite
Her te shti nen rrenj katrore
Her te shti nene rrenj kubike
***
Gjithmon ne zemer ty te mbaj
Kurr nga zemra ste largoj
Ne qdo provim ty e dashur
Me deshir te faktorizoj Te LuTem E DaShUr MuA Me KuPtO,FjAlEt Te HuJa Ti MoS I BESO:'(gjarpen dot te bahem trupin dota rrethoj gjdo FEMER tjeter
qe te afrohet
gjakun do tja hejmoj
Me Loté ne faqe me loté ne sy me zemren e helmuar mendoj vec per ty!!!!! te dua te dua deri sa te vdes edhe kur do te vdes ne at bot do te pres!!!!!!!

kurr sdo ti harrojme te gjitha ato qe se bashku i kaluam shoqeri e dashur por megjuthate çdo fillim ka edhe fund sikurse edhe ndarja jon ateher me kaq edhe ne duhet te ndahemi nga njeri tjetri klasa ime e dashur.
erdh edhe fundi i nje aventure.

Bashkimin me ty,
me mall po e pres,
por e jotja jam Ka kohe q es´shihemi dhe ndjej
si te harroj une dalngadale
si vdes tek une kujtimi yt
si vdesin floket dhe gjithça.
Tani kerkoj poshte e lartë
nje vend ku ty te te leshoj
nje strofe a note, anje brilant
ku të të lë,të puth te shkoj.
do te behem zog e ti nuk do te me njohesh, do te vi ne darsem kur ti te martohesh,do ti bi kitares per lumturin tuaj e une si njeri gjithmon do TE VUAJ ulur ketu prane monitorit
te zi
syt i kam ketu por mendjen tek ti
te kujtoj aq thelle dhe te kam ne zemer
ndoshta se din kush jam...nuk do te jap emer.
vetmia me ka kapluar
dhe dua qe te qmendem
nuk mund te ha,smund te pi
dal ne qytet dhe endem
shiqoj qiftet tjera plot me dashuri
dhe menjehere mendja me shkon ne ty!!

si munde te jeshe aq e ftofte ne zemer
si ma thave shpirtin ori e pa emer
q´bere me dashuri,zoti do te denoj
te kam thelle ne zemer dhe nuk te harroj
do i mbylli syte dhe mundohem te flejë
ndoshta ne nedrrat e mija diku do te gjeje
lutem te mos zgjohem se te deshta dhe te dua
nuk mund ta kuptoj si jeton pa mua!

do te fleje,e enderr sonte nuk te shof
edhe qe moti ste kam pare,hijen do ta njof.
do mundohem disi nje fotografi ta krijoj
me ke harruar,por kurre nuk te harroj!

4 vite te pres pa durim ne eskurion pashë se gjeta fatintim ne autobus ne u njoftuam zemrat tona i bashkuam, paren her unë kur te pash zemren time ty ta dhash bashke me puthjet qe mi dhurove edhe zemran ti ma more .

ndoshta koha s te lejon me kalu me mua dije arta gjithmon do te dua kurrë nga mendja s te largoj do te vdes e s do te harroj
Mos me largo nga zemra
nese te largohem nga syt
mos me thuaj jeto
nese nuk jam faty yt
vazhdo jeto vetem
mos harro sikur un qe te deshta
askush nuk te do....

Nje zemer e zez nje zemer e varfur
nje zemer e vetmuar nje zemer
ne vetmi nje zemer pa askend
te kerkon vetem ty.....

Dy zemra qajn dy zemra qeshin
dy zemra lindin dy zemra vdesin
nje e dua nje e dashuroj
per nje vuaj per nje jetoj.....

Pyetje:A me do?
nese jo sme mbetet asgje pervec
se ti numroj sekondat e vdekjes
lutjete e fundit duke i ber per ty
qe ti te jesh e lumtur me tjeterin
qe me zavendeson mua dhe fjala
e fundit te kam dashur dhe pas
vdekjes do te dua..... 

Edhe pse je larg
edhe pse jam largu
me sy ste shoh
por me zemer te du.....


Loti esht lot!Zemra esht zemer! Por zemra me lot esht si une me ty, te du me don dhe ket e dim te dyt.

Dashuri e msheftur kurr nuk kish lamturi! Letra esht leter dhe kjo esht e funditprej meje!!! Te dua ste harroj se ti gjithmon ne zemer time jeton!!!!!

LAMTUMIR Rruget jan te gjata netet pa fund un qendroj larg teje e stegjej askund eja ti pran meje mos me le ne vetmi tete puthi njeher ta largoj ket merzi per netet e errta ti je drit per jeten time ti je shpirt te dua te dua ti zemren ma ngroh veten nuk e dua kur ty nuk te shoh Te Pres, Te Pres Por Pa Te Puth Nuk Vdes..
*********** A e din???**************
Ti nuk mujsh ta dish se te dua un ty me fjal te kam than po nuk me beson ather do ta provoj qe zemer ta dhuroj, po kam frik oj djal se zdota pranohsh??????????????*TE DUA* per TY vuaj,

*TE DUA* per TY shkruaj,
*TE DUA* per ty endrroj,
deri ne vdekje TY ste harroj!
Mos i besoh as kujt e mos e urrej veten,
po me beso mua qe per Ty e jap jeten.

Edhe pse je larg asgje nuk me pengon,
largesija na ndan,
DASHURIJA na bashkon!

Sa te veshtira jan ditet kur Syri me loton,
kur Zemra nuk e ka afer ate qe e don,
si hena ne lindje,
si dielli ne perendim,
e shkruaj kete SMS per TY SHPIRTI IM
!V..... ime E dashur
sa shum te dua
a je edhe ti ai
qe me do ti mua
- me pyesni se kend e dua
u- pyetje e let per mua
v-etem vertikalisht e lexoni
e- menjeher e kuptoni

une ti dua sytë e shkruat që shum koh i kom kërkuar
une ti dua buzet e tua që më presin vetëm mua të beohem në rini se të dua vetëm ty vetëm ty të dashuroj fjalt e tua si harroj

Mos ma jep Unazen
Po ma jep besen
ruaje Unazen
kur te bejm Fejesen

Spijet Qaji pa liman ska
femer pa dashnoR   Jo nuk asht hajgare
as nuk asht mahi
te gjit keto vargje
i thura per ta

Ti je shpres , ti je gezim, ti je pjesa e jetes tim. Te kam han, te kam drit, te kam zemer, te kam shpirt mos mendo se nuk te du me lot ne sy jam tuj mendu,se un ty shum te du ........


te dua zdi qa te mendoj zdi qka te boj por kshtu smundem te jetoj kur e di se ti ndoshta tjetrIn e dashuron

Dikur ti fala gabimet ti prap vazhdove , dikur te fala gjithqka ti e keqperdore , une prap ti dhash ato qe ti kerkoje , por kot vetem ashtu siq deshte vazhdove , harrove se gjithqka ka kufi e ajo qe asht e tepert kalon ne monotoni , une te fola , te fola por ti sdehste me ni , e sikur bota te permbysej une skom me tu kthy ......

zemra zemres i ban lutje dashuria par me fillu me puthje

JE E IMJA
QDO QAST QDO KOH
EDHE PSE JEMI LARG
ME BESO

une e ti
ti e une
oh shpirt kjo esht dashni

A Ka Faj Zemra qe sta harru, a kam gabuar qe tkam taku, aka faj syni qe tka pa per se dy zemra duhet mu nda.A ka Faj Zemra qe t´ka dasht kush ka gabuar qe sjemi bashk, a po gaboj qe po´t Kerkoj perse nga Zemra spo mundem te largoj.Po te lutem me gjith Zemer mos me ik mos me le,ketu lot qe nuk po ndalen ti kam fal a i she, nese te pelqen ai tjetri pse nuk flet.


Sod dukem shum vjet qe me smua je i harove fjalet qe dikur mi the sod duken shum vjet qe afer ste kam, dhe gjithkujt i them un i joti jam.Per veq dashurie qe patem tjeter qka nuk kemi jeta shum na ka larguar me se bashku sjemi ndoshta ndo nje dit te bukur perseri dot flasim njeri tjetri skem nevoj me qellim ta frasim,

Un isha iri ti shum ma ere rruget e gjata e lajmet ne te dhe teper e vogel na dokje kjo Bot kishim dashurien edhe endra plot.


Mos Qaj Mos Qaj se un skam Faj ket dashurie ne zor sem baj un mundova te ta them a kjo Zemer po me dhemb se sme dashuron dhe po me harron.Do te kisha falur gjithqka ne ket jet vetem qekjo ndarje mos je te vertet çmë duhet jeta, nuk kuptoj

çmë duhet rinija, pse jetoj
çmë duhet ky fat, kur jam larg teje
çmë duhet dashuria, kur s'je afër meje!!!

Hapi syt e mos i mbyll! Une jam djell e ti je yll.Kur ti qesh une jam ze.mos mendo e dashur se do te le. kur ti qan une jam lot.Ste nderroj me askend ne bot puthje puthje pa mbarim me pantolla ska kuptim Te dua te dua ty te dashuroj dhe sa ta gjej nje tjeter ty do te harroj...

kur te bish ne gjum mendo pak per mu mos bir midis shtratit lema pak vend mu te dua loqk te dua ,te dua por nese me tradhton te them nuk jam per ty e nese kjo ndoh do kesh problem me mu jeta te merzitet te behet monoton kur e ke larg ate qe e don duhet tja japesh vetes nje shpres nese e do me zemer qendroj gjithmon ne bes

...kisha dasht me pa syt qe me kan lotuar,kisha dasht me prek doren qe me ka shkruar,kisha dasht me puth buzen qe me ka kerkuar...

Nese ste merr gjumi eja ti tek un,Zemren te ta ngrohi dhe te vnoj ne gjum,buzet e tua jan te embla si sheqer,kur ti puthi un gjumi do te merr...jalen po ta jap besen nuk e luj ta jap per jet e jo per nje muj.... bëhet hi pa ty

varri smë pranon
pa ty jeta nukme mjafton
kush për ty mendon
dhe përmes kësaj letrës
një puthje ta dhuron te dashuroj per jet ty ste harroj ohoh pa ty sjetoj pa ty dua te vajtoj

NE GJUM KUR RASH NJE ENDERR E PASH SA SHPEJT U NGRITA .....BERTITA

kur po bie nata po me kujtohesh ti , kur po zbardhe mengjesi po filloj me kerku tjeter dashuri kur ty te jap lot
shpirti me trazohet
ado me falesh dot

nese nuk te shkohet
nese ti me fal
mesohu me mua
une di te te lendoj
por me shume te dua
s ahere ti me largohesh
plaget vec me shtohen

syri pikon lot
e endrrat me ngaterrohen
te dua mbi gjithcka
por smundem tjem elumtur

athua te harroj
athua behet emundur
nuk dua te largohem
por dhimbja po me mbyt
po tret ne heshtje
vec nga malli yt
une dua te jetoj
se dua ty te kem
por kjo xhelozi
te qete spo na len
po di ka nje zot
dhe di q eka sherim
por nga kjo xheklozi
une spo gjej shpetim
thone ka semundje
dhimbje sa me ska
po si xhelozia
nuk dhemb asnje gje
dua qe te vdes
kur ty te bej me vaj
por dua te jetoj
se ne zemer ty te mbaj
e lus te madhin zot
ne heshtje em efjale
te na ndihmoje te dyve
ekurre mos te kemi vaj

....Nje thirrje kam pe rte dashuruarit mos xhelozoni shume s exhelozia shkaterron shpirtin pe rpalce...edua por smundem ta besoj ,,elargoj por sdua pa te kurre te jetoj... te kam shok-SHOQE te rrespektoj nese lyp ma shum ne rrs t qoj

. nje nat pa ty me le pa gjum nje enderr pa pranin tende ma ben naten ankth te dua pran se veq ty te kam
deri sa te vdes.
NJE NAT PA TY ME LEN PA GJUM NJE ENDERR PA PRANIN TENDE MA BANN NATEN ANKTH TE DUA TE DUA PRAN SE VEQ TYE TE KAM.NE QOFT SE ME DO E IMJA DO JESH MENDIMET E MIJA AKOMA DO TI KESH ANDAJ MOS ME HARRO E DASHURA IME ME KUJTO.~Gjithqka mbeti vetem kujtim ~ Heshtja
Nga heshtja vuaj
s’munda t’i tregoj
E shikoja në sy ,
por nuk kisha guxim
Heshtja
Nga heshtja vuaj
s’munda t’i tregoj
E shikoja në sy ,
por nuk kisha guxim

Më pyeste se doja ti thoja diçka
Por, prapë heshta !

Ishte aq e thjeshtë ajo fjalë “Të dua “
Por, prapë s’munda ta shqiptoja .
Ndjeja frikë dhe pasiguri në ndjenjat e mia
“Ndoshta nuk është ai që më duhet “ !

Por, prapë heshta !

se di pse por mbeta pa i thënë se e dëshiroja
si askënd tjetër në këtë botë

Buzëqeshja e tij më bënte më të frikshme .
Por, së paku në fund kuptova diçka !
Se me të vërtet e dua . Më thuaj se më do !
Fjalët janë të kota
Kënga s’mund të tregoj
se sa të deshta unë dhe të dua moj
Trëndelinë e malit oo
Më thuaj se më do
Trëndelinë dashuria ime
Mos më shkakto më shumë mundimeEja se të pres në përqafim
Eja shijoje sinqeritetin timKuptoje se sa të dua unë
Mos më malltreto më shumëTi je Drita ime Trëndelinë
Vetëm për ty jetojTi je Drita ime Trëndelinë
Vetëm për ty jetojTrëndelinë e malit oo
Më thuaj se më do
Trëndelinë dashuria ime
Mos më shkakto më shumë mundime Kuptoje

I vetmuar pres një shpres
Se ti një ditë do të kthehesh
Do të jemi si dikur të dashuruarit e Pejesë
Të lutem mos më mundo ,me tjetrin pranë mos më kalo.
Kuptoje se të dua shumë edhe netët po i kaloj pa gjumë .
Duhesh ta kuptosh se kishim një herë një dashuri që të gjithë na kishin lakmi .
Mos e mundo veten ,të tjerët mos i gënje
Se edhe ti më don mua po këtë po e fsheh.
Do të .vijë koha kur do ta kuptosh se jeta nuk është iluzion dhe me gënjeshtra nuk kalon . Mos më gënje


Mos më thuaj që më don ,se e di se gënjen
Mendohu mirë se si po vepron ,se kështu edhe vetën e lëndon.

Mos më mundo më shumë
Mos më bë të vuaj
E di se më tradhton me një të huaj .


Të gjithë shokët më tregonin
Se ti po më tradhton
Por, unë nuk Ju besova
Mendova se më don .Tani që e di dhe të kam parë vetë
Të lutem largohu dhe më le të qetëNdersa shikoj mbrapa ne te kaluaren
Endra ime ishte vec nje dite me ty
Rokulliseshin endrat e mia nga dita ne dite
Tani te kam kaq prane
I magjepsur nga bukuria tende shpirterore
Lote te pafajshem rodhen dikur ne supin tim
A valle mendon se do ta haroj ate moment kur ti me the
Te Dua
E kujtoj tani sikur te kishte ndodhur 5 minuta me pare
Dashuri e cila me duket akoma si nje ender
Une ndoshta jam akoma ne ender
Ah qendi te lutem me zgjo....... sikur te kon rrypi yt ti mbaj pantollat e tunje dashuri e vertet mund ta sjell edhe vdekjen.nuk eshte poezi por eshte e vertet kam dasht nje djal shum por kam pas shum pengesa nga rrethi familjar por vendimi im i fundit ishte te bej vetvraseje. fjala dashuri per mua ka kuptimin shum te madh ka shum njrez qe thoijn dashurija shkon e vjen kjo nuk ishte keshtu nje njeri qe edon ishte shum vershtir qe ta harrosh por ne dashuri duhet edhe te luftohet qe mos ta humbesh por sidoqoft une kam ber qmos edhe sot jam e lumtur edhe ate qe e kam dashur shum sot e kam afer. e ju rinija e sodit mos luani me ndjenja te askujt eshte shum keq tja thyesh zemren dikujt.Me vjen keq dhe vershtir fjala e fundit Lamtumir .vertet eshte e vershtirTI nuk ike nga un as nga shemtimi as nga tertura ti kishe qen Lindur veq per Aventura.. ma e fort se toka me let se hija
ma e nxet se dielli qenka dashurija am me
don ti mu a po jo mbetet te shifetr kur te me thuash po Mos e qo koken fort lart,mos ja nis me u lazdru,se fundi fundit,ZERO je per mu. DO TE DUA EDHE ATEHER
KUR TE SHOH ME TJETREN
ME SHPRES DO TE RROJ
GJITHMON SE DO TJU
KTHEHESH DASHURIS SE VJETER Dashuria eshte si arra.Po te jete e shendoshe hahet.Po te je e shurdher duhet te hudhet.Nje e dua nje e dashuroj per nje vuaj per nje jetoi nese asht e mundur jeten ja dhuroi qe une te vdes e ajo te jetoi QENDIBOY Sikur qjelli te ishte letër,e deti te ishte ngjyr s'dot kisha shkruar asgj tjetër vetem "Te dua shum"njona mkapas thon e tash........Nese te largohem nga zemra mos me largo nga syt,mos me thuaj jeto nese nuk jam fati yt,vazhdo jeten por nje mos e harro sa te dua un askush nuk te don
Ska asgjë në jetë që më bën të të harroj
Ska asgjë në jetë që më bën të të harrojTi ike prej meje dhe tash sme theret nuk te vert ty shpirti ime qe me le veq vet.. veq vet.. 
Data: 30.08.2005
Autori: buli
NR: 1856

me mire i pa rrespektuar
e zemer PATRIOTI
se sa i rrespektuar
e zemer IDIOTI 
fluturoj nje fluter e ra ne baqe shoqen me te mir kurr sdo ta harroj                                                               Me kujtime mos me mashtro eja te un nese me don...Jam pa ty dhe po lotoj!Syt per ty do ti qenoj ty te dua ,ty te pres ne prenin tand dua te vdes                                                                                                                               TE DUA

Të deshta , të dua dhe do të dua gjithmon e më shum edhe pse ty ndoshta të pengon sepse njëher me the se më dashuron e tasht bëhesh që as nuk të intereson që egzistoj dikund, por un prap se prap nuk të harroj gjithmon pas do t'më kesh ku të shkosh mu do t'më takosh sepse askënd në botë si ty nuk mund ta dashuroj edhe pse ndoshta ti do t'me harrosh un prap do të bëjë të më dashurosh sepse të dua e kurr skam me pushu se dashuruari në ty e skam dëshir të vuaj për atë qe më dashuron e nuk don të më tregoj që më dashuron por njëdit do të pendohet e do t'mëkthehet.
                                                                                                                            Për Ty !!!

Për Ty vuaj,
Për Ty jetoj,
Për Ty mendoj,
Se vetëm Ty të dashuroj.
Skam qetësi në shpirt
Mendimet në Ty më çojnë
Gjithmonë zemra ime
Ty do të kërkon!
Nuk e di si të veproj,
Se s'paska qetësi në shpirt
kur zemra dashuron!
Gjithmonë të kam parasysh
Me fotografinë tënde gjumi më merr
Sa dua nga afër të të shikoj
Që këtë mall ta largoj.
Zemra ime është lëndu
Se larg teja jam qëllu
çdo gjë më duket e kotë
Se në shpirt kam vetëm lotë.
Nuk e di kur do të vijë ajo ditë
Zemra ime me ty të ndjej lumturi
Se tash i vetëm kam mbet
Jetoj pa ty në gurbet.
Nuk e di se si të tregoj
I lutem Zotit të na bashkoj
Që të bindesh se sa "të dua"
Dhe të shoh "ti sa më do mua"                                                                                                                           PSE-Pse xhdo nat une të kujtoj..?
Pse xhdo nat une të ëndroj..?
Pse xhdo nat, une qaj për ty
Emrin tënd përnat e përmendi.
Qka me i be ksaj zemrës se shkrejtë, që smë la të jotoj rahat në ket jetë..!
Kur shof dikand në rug, mendoj se ti..!
Ah une i shkrejti, jam tu vedk për ni vajz të re.
Pse ndodhi aj vajz të jet ne zemrën time, kur do të më hiqen mua kto kujtime..??
Qko po ndodh o zot, qka po ndodh me mua ..
Hiq spo e di,pse qa shum e dua..!!
Kur do të jet mjaft, për të mos kujtoj, se gjysmën e jetës aj ma ka ngrëne..
Nuk e disha se do të ndodh kjo punë,por pse mu shtau edhe një mërzi..??
Pa ty syri kot lotën.
Pa ty zemra kot vajton, djemt tjera i dashuron dhe mua më haron..!
Ditët po kalojn, po arin në fund por dashurin qe e patëm, mos mendo se do ta gjejsh dikund..!!
Do të mundohem me të haru, por hiq se di si me vepru.!!
A thu do të jem gjall o zot..??
A po do të më mbulojë kjo tokë..!!
MOS MENDO SE TE HAROJ"
VETEM TY OJI BUKUROSHE TE DASHUROJ"
VATEM TY TE DASHURROJ SKA TJETER VAJZ
SEKA MEM HY NE ZEMER PER DASHURI SIKUR TY SI TE DUA E TE DASHUROI"
ZEMRA IME REHH VEQ PER TY"
SE TY TE KAM SI DY SYTE MI?                                                                 PER TY LLOKUME JOM KAT SHKRUJ.
NUK EDIN HALA SE SA JOM DASHURU"
O PER TY GJDO NAT JOM KAT SHKRUJ
SE SHUM (s...t)JOM KAT DU.
KUSH NE BOT SKA MUJT MEM HELMU"
VETEM TI JEKADON MEM TRANU"
POT JAPI TE GJITHAT QKA I DASHURON
VETEM THUAJ LLOKUME(s)AME DON"
Kur të kujtoj
Ty në netën
e ftohta
dhëmbja
në shpirt
më pushon,
ndërsa zemra
më dhembë,
nga se akoma
të dashuron.
Kur ti mbyllish syt e ty,
unë do të vijë loçka ime,
të të puthi,
të të përkdheli,
që tërë natën
të përkujdesem për Ty
dhe të të ruaj
nga të gjithë të këqijat,
nga se shumë të dua
e dashura ime.
Kur nuk të kam,
të gjitha ëndrat e mia
më humbasin,
imagjinata ime ngrihet,
buzët e mia nuk flasin,
shpirti im fshihet
dhe gjithë dhëmbje bëhet.
Kur do të flesh,
në ëndër do të të vijë unë,
të të shof,
të të përqafojë,
të të puthi,
që të të kem vetëm
për vetën time.
Nga se vetëm atëherë
mund të të kem
e dashura ime.                                                                                                                         TI JE ZEMRA IME
TI JE SHPIRTI IM
PA TY DITA NUK KALON
DASHNIEN PË TY E NDJEJ
GJUMI NUK ME ZENË...
MALLI SME LEN TE QETË
AH TI AFROHESHA NJI HERË....?
Deshiroj te shof me sy
te mos digjem mall per ty
sikur te isha reze HANE
do te hy ne dhomen tende,
vetem ta dish se sa te DU
sdo te jetojsh as ni ohr pa Mua
Mos mendo se te kam harru,
mos mendo se tjter du,
mos mendo se zemren time
tjeter kush ka me gezu
Nuk di me qka te shkruaj se nuk kam fjale
nuk kam me as zemer se gjitha ti kam fale
1000 here me fal gabimin tim pranoj
me fal qe s´pata zemer ty te dashuroj.
Me gjak emrin do ta shkruaj afer zemres do ta ruaj
dhe ti sdo ta besosh kurr se sa shum per ty po vuaj
dhimbje ne kete zemer
lot e vetem lot
e kujtoj i dashur ndarjen sikur sot
e kujtoj ate dite
diten e veshtire
kur me pate thene
e dashur lamtumire
Ti je ajooooo......!!!!
                                                                  Ti je ajo qe per ty e jap jeten
ti je ajo qe e dua me shum se veten
ti je ajo qe jeton ne zemren time
ti je ajo qe me mban ne kujtime
                                                                      Ti je ajo qe e dua me zemer
ti je per mua e vetmja femer
ti je per mua e vetmja shprese
ti je aje qe per ty do te vdes                                                                                                                                 Ti je ajo qe per ty gjithqka bej
ti je ajo qe qdo nate e enderroj
ti je ajo qe me rri ne mendime
ti je ajo qe shuan zjarrin ne zemren time                                                                                                                             Ti je ajo qe kurr sdo ta harroj
ti je ajo qe per ty do te jetoj
ti je ajo qe une shum e dua
e vetmja zemer qe me perkt mua
                                                                                                                                Ti je ajo qe nuk e harroj kurr
ti je vajz besnike e jo per avantur
ti je ajo qe une shum i besoj
ti je ajo per te cilen un jetoj
                                                                      Ti je enderra qe me shoqeron
ti je nje lot qe ne sy me pikon
ti je dielli qe mua me rrezon
ti je e vetmja qe zemra dashuron...
NJE LOT NGA MALLI PER TY.
Nje lot i rend nga syte e mi
me ra nga malli qe kam per ty
kjo zemer po qan e po vajton
per yllin e nates(ty)po mendon
Valle perse fati im keshtu
thelle qenka fundose
per jeten tone te gjate
veq zoti le te vendose
nuk e di ku gjindesh tani
nuk e di kush te ka prane
nuk e di a beson po te them
se kjo zemer per ty po qane
vetem nje gje e mbaj ne mend
se kjo zemer shum te beson
per ty brenda enkas ka vend
kurr ne jete njeri s´tradheton
Mbaje mend,kurr mos harro
sepse zemra veq njehere do
sepse shpirti kur njeher vuan
mallin tim vetem ti e shuan
besoj kesaj zemre e thot te verteten
per ty do te jepja dhe jeten
per ty boten do ta rrotulloj
vetem te bindesh se sa te dashuroj
ky s´eshte fundi por ka te tjera
ka te tjera dhe shum poezi
do te kuptosh se lindi nje zemer
qe perjete te vuaj per ty...
Sikur ti ta dije,
se sa shumë të dua,
as një qast e dashur,
s’do t’rrije pa mua.
Por çfarë të them unë tash,
kur ti e din shumë mirë?
Të dashuroj dhe mos t’kam afër,
shumë është e vështire.
Andaj t`pyes o shpirt,
si t`ja bejm ne tash?
Qe t`mos jemi vetem,
por gjith te jem bashke.
Ah moj perendi,
pse jeten s`ma gezon?
Qe zemra ime te kete prane,
ate qe vertet shume e done.
Kur ne do jem bashke,
kjo dite do te vjen,
qe zemra ime e lodhur,
prane tendes te flen!
PSE TË DASHUROJ PËRSËRI
                                                                                                                                    PSE TE DUA UN TY
PSE TE JETOJ ME TY
PSE TE QAJ UNË PER TY
PSE TE MALLKOJ JETN ME TY
PSE TE MENDOJ UN PER TY
PSE TE HUPI RININ PER TY
PSE TE DURROJ ME AT XHELOZI
PSE TE JETOJ JETEN NE RROBRI
PSE TE MASHTROJ VET TIME PER TY
PSE TE MENDOJ SE VETEM TI EGZISTON PER MUA
PSE TE LOTOJ UNE PER TY
PSE TE MOS TA SHIJOJ JETEN EDHE UN SI TI
PSE QKA DALLOJ UN PREJ TEJE
PSE TE MOS E KERKOJ EDHE UNË DASHURI TE RE
PSE TË MOS LEJOJE EDHE TI TE DIGJESH NE ZJARR
PSE TE MOS HAKMIRREM EDHE UN TY
PSE TE MOS TA SHIJOJ JETEN TIME
PSE PSE PSE PSE PSE PSE NUK PE DI
DOTE KOSHTON AQ SHUM
SE TERJETEN TENDE DOTA MALLKOSH
Dashurija
Dashurija esht nje lule me stine
Se shum shpejt thahet
Shum ngadal ngjallet
Dashurin kur ta kish ne dor
Nuk e vlerson
E kur te hup ateher e kerkon
Po dashurija eshte e till
Se nje her ta cikrrosh
Asni her nuk dota keshe
As ne zeme e as ne shpir
Nuk dota keshe
E mos e kerko
Se ajo nuk te takon me ty
Se jeta pa dashuri nu kalon
E as me iluzjon nuk shkon                                                                                                                                                                                     Kur nuk te shoh per ty qaj, kudo qe te jesh ne zemer te mbaj, kur te permallohem ulem dhe mendoj, emrin tend te bukur kurr nuk e harroj, dy lotet qe me rrjedhin nga dy syt e mi, njeri esht per mua dhe tjetri per ty.                                                                                                                         
U kalla dhe po digjem si druri ne prush, ne ty jam dashuruar por se din askush, nese sme beson, thirren ne telefon ather zemra ime te tregon sa shum te                                                                                                                           dashuron.                                                                                                                       TE DUA

Të deshta , të dua dhe do të dua gjithmon e më shum edhe pse ty ndoshta të pengon sepse njëher me the se më dashuron e tasht bëhesh që as nuk të intereson që egzistoj dikund, por un prap se prap nuk të harroj gjithmon pas do t'më kesh ku të shkosh mu do t'më takosh sepse askënd në botë si ty nuk mund ta dashuroj edhe pse ndoshta ti do t'me harrosh un prap do të bëjë të më dashurosh sepse të dua e kurr skam me pushu se dashuruari në ty e skam dëshir të vuaj për atë qe më dashuron e nuk don të më tregoj që më dashuron por njëdit do të pendohet e do t'më kthehet.                                                                                                                           Mos i beso askujt
Mos e urrej veten
Por me beso mua
qe per ty e jap jeten
Edhe pse je larg asgje nuk me pengon
LARGESIJA NA NDAN DASHURIJA NA BASHKON....te dua
Te dua shume,shume,
te dua jashtezakonisht shume,                                                                                                                           Te dua sa qiellin,
te dua sa detin,

Te dua sa rruzullin tokesore
te dua sa sa gjithe hapersiren,

Te dua sa gjithe gjithesine,
te dua sa veten time,

Te dua me shume se veten time,
te dua, vetem te dua,

Te dua,sepse je gezimi i jetes time
te dua,se je drita e syve e mi,
                                                                    Te dua,sepse ti je gjithcka cfare kam kerkuar ne jete
te dua sepse mi ke bere gjithe enderrat realitet..... !
Ruje si kujtim këtë fotografi
Edhe pse nuk jemi sëbashku, për mua mos qaj.
Veq një gëzim e pata në jetë
Që të takova ty ishte ëndrra e vërtet.
kujtimet rujë edhe pse dikon tjetër nuse po e bën
Dhe leja emrin tim nëse të lind vajzë.
Shko jetoje jetën, si e jetojn të tjerët
Mos ri i mërzitur, mos ri me lotë në sy
Edhe pse unë jam larg teje unë prap të takoj ty.
fotografin time mbaje për kujtim
dhe mos harro se për mua ti je ylli ma i bukur.
Mos e prish bukurin tënde ty qajt për mua
Kur të lindin fëmit, në ëndërr të tham gëzuar.
Dua të jesh i lumtur dhe krenarë
Ruj kujtimet sa të jesh gjallë
se të dua përgjithmon me shpirt dhe zemër!
                                                                                                                                    Edhe kur te martohesh
Ti mos me harro
Se edhe kur te plakesh
Zemra ime prap te don
Se dashurija e vertet
Asnjihere gjat nuk jeton
Mes luleve del nji therr
Edhe zemren ta pervelon
pse me ike kur te doja une?
                                                                      pse me ike or ik pa bese?
pse me le ne rruge pa shpres?
pse trathtin e ke ne gjak?
pse per mua smendon pak?
pse pa fund e pa mbarim?
pse po digjet shpirti im?
pse gjithe kjo vuajtje ne jet?
pse ke qen dhe do te jesh?                                                                                                                     
të desha edhe atëherë
kur nuk ishit për mua
të desha edhe atëherë
kur ishit largë meje
por të dua edhe sot
kur nuk je me mua
të dua të dua shumë të dua .
per jet zemraime me je ti.                                                                                                                                 Fotografin tende ne dor e mbaj
Kur te shiqoj filloj te qaje
Te qaj se shum larg ke
Qilluar por te betohem
e dashur se kurr per
Jete skam me te harruar te dua per jet edhe nese vdes ne at bot te pres .....?
Mos e shiko shkrimin por ruaje kujtimin
Nese une do te vdes kujtimi im do te mbes
Te dua me zemer e jo me interes per tere
Jeten time deri sa te vdes
                        Fotografin tende ne dor e mbaj
Kur te shiqoj filloj te qaje
Te qaj se shum larg ke
Qilluar por te betohem
e dashur se kurr per
Jete skam me te harruar te dua per jet edhe nese vdes ne at bot te pres .....?
Mos e shiko shkrimin por ruaje kujtimin
Nese une do te vdes kujtimi im do te mbes
Te dua me zemer e jo me interes per tere
Jeten time deri sa te vdes
Nese ke sy shiqom
Nese ke Vesh degjom
Nese ke Shpirt sherom
Nese ke Zemer dashurom                                                                                                                                                                                                                                               Nje Zemer e vetmuar
Qet gjak po pikon
A ma din hallin
Se zemra ime
Vetem ty te don
                                                                                                                              
Nese te dua me don dhe ti mua
Nese te urrej me urrej dhe ti mua
Por nese vdes jeto jeten pa mua dhe
Mos harro se nje engjull te
ka Dashuruar
                                                                                                                              Deshiroj te kem krah te fluturoj
Te zbres ne buzet tua te puthi
Fort dhe te tregoj se vetem
Ty te kam dhe sa shum te DUA
                                                                      Te Dua te pres pa Ty zdo te Vdes
Me Yjet e Nates ty te pershendes
Atje ke ni Lum ku ka Lule shume
Kur te jesh ne gjum vi te puthi une
Te dua shume,shume,
te dua jashtezakonisht shume,                                                                                                                               Te dua sa qiellin,
te dua sa detin,

Te dua sa rruzullin tokesore
te dua sa sa gjithe hapersiren,

Te dua sa gjithe gjithesine,
te dua sa veten time,

Te dua me shume se veten time,
te dua, vetem te dua,

Te dua,sepse je gezimi i jetes time
te dua,se je drita e syve e mi,                                                                                                                             Te dua,sepse ti je gjithcka cfare kam kerkuar ne jete
te dua sepse mi ke bere gjithe enderrat realitet..... !
Kur un nuk te shof per ty dote qaj
Ku do qe te jesh ne zemer dote mbaj
Kur te permallohesh ulem dhe mendoj
Emrin tend te bukur tri her e shqiptoj
Prej nga zemra ime shkon fjala te zoti
Kur ta shof hijen tande dot me ndalet loti
Dy lot qe me rrjedhin nga keta dy sy
Njani esht per mua dhe tjetri esht per ty
Vuajtje dhe merzi--lot e vetem lot --e kujtoj e dashur--ndarjen sikur sot--------e kujtoj ate dite --diten e veshtire --kur me thae zemer--mua Lamtumire--------kur ne syte e mi --loti te me pikoj --dije se ne zemren tende --me nuk ekzistoj----ne qastin e fundit --kur vdekja ka ardhe --do te pres e dashur --me fustan te bardhe------nese une per ty --ne rini e dhash jeten --do te me mbetet mbrese --qe se kuptova te verteten--------do te dua shume --edhe ne ate bote --sdo te jem i lumtur --por do te qaj me lote--------do te vuaj me zemer --edhe ahiret --se bota tjeter --te gjitheve do na pret ------ --ese e kupton nje dite --vuajtjen qe kisha per ty --do te kuptosh se te kam dashur --dhe te dua perseri--------te dua te thash nga zemra --askush te mos na ndaje --tani pa ty une mbeta --me lot ne sy te qaje--------dhe zemren ta dhurova --per ty nuk mu dhimb fare --sepse te deshta shum --se ishe nje femer Qe une U'çmenda Fare --------per ty per ty jetova --zemren ne zjarr e hodha --por ti me ike pa meshire --duke te kerkuar kurr nuk u lodha --------nje lot per ty me mbeti --ne zemren time kujtim --per ty shpirti me treti --ku je o shpirti im                                                                                                                                   OZOTT OZOTT O ALLAHH
mos mamerr te dashurin
qe edua eshumeee
pse si yll e fale
tash tash emerr nga une
mos o zot te lutem
bashke kemi shume endrra
mos ma merr o zot s evdesin dy zemra
leje tjetoje gezohet me mua
dhe per mu o zott qe aq shume edua
mos mamerr te lutem
yllin emengjesit
mos mi the endrat shpresat e te nesermit
shume jemi dashuruar aka kjo kuptim
me i nd ady zemra me i len ne trishtim
do te lutem ZOOT i madhi ALLAH
mos ma merr o ZOOTT te dashurin pe rmua eshte gjithcka
lere ZOT ta jetoje jeten
gjer ne fund me muaa
mos i ndaj dy lule qe jan robereshat etua
mos i ndaj dy zemrat
te lutem asnjehere
gjej o ZOT nje shprese
kthena nje pranvere
mos me le te shkruaj cdo dite me pikellim
mos mi le krahet thate o Zot o Shpirti im
jemi te ri me mos na gjyko
te lutem mos na ndaj o ZOTT po na meshiro..
Per ty i dashur do jetoj
te ti shoh shpresen
te lutem mos me zhgenje
te lutem nenshtroje vdekjen                                                                                                                             TE DUA

Të deshta , të dua dhe do të dua gjithmon e më shum edhe pse ty ndoshta të pengon sepse njëher me the se më dashuron e tasht bëhesh që as nuk të intereson që egzistoj dikund, por un prap se prap nuk të harroj gjithmon pas do t'më kesh ku të shkosh mu do t'më takosh sepse askënd në botë si ty nuk mund ta dashuroj edhe pse ndoshta ti do t'me harrosh un prap do të bëjë të më dashurosh sepse të dua e kurr skam me pushu se dashuruari në ty e skam dëshir të vuaj për atë qe më dashuron e nuk don të më tregoj që më dashuron por njëdit do të pendohet e do t'më kthehet.
JETO ME MUA SE ME KE PREMTUAR...!!!!
Mos kujto se te kam harru
gjumi i nates nuk me zen
malli qe une kam pe rty
rahat kerkun nuk me len
ma ke marre zemren time
sdi KU ma ke qu
mi ke marre endrrat emia
me si kam taku
mje be enderr mje be qiell
vec ti ne kete bote
here msjell gezim
here msjell VEC lot
si zog ne dore te mbaj E STE SHPETOJ DOT
pse fluturove shpirti im
ne qiellin e ndaluar
ps esu nale ne preherin tim
TI ME U SHERUAR;
Ps eo shpirt o jeta ime
pse te ndodhi ty keshtu
une rri vec ne kujtime
sbesoj se kemi em u largu
sdua jo ta perjetoj
ate mengjes aq te hidhur
sdua jo ta kujtoj se ylli endrrave eshet tu fikur
mos shko et lutem
mos prano o shpirti imm
te mashtron bota te mashtron dhimbja
por nuk ka sherim
duroi duroi i dashur dhimbjet etua
te jetosh ne kete botee si edhe memua
atje me shekuj krejt do et ejtojme
mos shko t lutem mos te mashtroje vdekja
thuaj thuajjjjjj dua te jetoj
thuj me ebukur me duket jeta                                                                                                                               NJE LOT NGA MALLI PER TY.
Nje lot i rend nga syte e mi
me ra nga malli qe kam per ty
kjo zemer po qan e po vajton
per yllin e nates(ty)po mendon
Valle perse fati im keshtu
thelle qenka fundose
per jeten tone te gjate
veq zoti le te vendose
nuk e di ku gjindesh tani
nuk e di kush te ka prane
nuk e di a beson po te them
se kjo zemer per ty po qane
vetem nje gje e mbaj ne mend
se kjo zemer shum te beson
per ty brenda enkas ka vend
kurr ne jete njeri s´tradheton
Mbaje mend,kurr mos harro
sepse zemra veq njehere do
sepse shpirti kur njeher vuan
mallin tim vetem ti e shuan
besoj kesaj zemre e thot te verteten
per ty do te jepja dhe jeten
per ty boten do ta rrotulloj
vetem te bindesh se sa te dashuroj
ky s´eshte fundi por ka te tjera
ka te tjera dhe shum poezi
do te kuptosh se lindi nje zemer
qe perjete te vuaj per ty...                                                                                                                                                                                     TE LUTEM SHGO PA LOT NE SY TE LUTEM SHKO SE SJAM PER TY TE LUTEM SHKO KOKEN MOS E KTHE MOS ME SHIKO ME NE SY SE TY VET ME LE DASHURJA JON U SHUA SJ DIELLI NE PERENDIM TE LUTEM SHKO SE MA NUK KA KTHIM NE RUGEN E VJTER KU ISHIM UN E TY BASHk                                                                                                                                                                                             Ti me ike bashk me te TE KAM DASHUR SHUM
Dikur shumë të deshta në rendin e parë,tash për mua mbete postjer si kalendar.Ti nuk ishe ëndrra ime ti nuk ishe fati im ti nuk ishe jeta ime por një plag e pa sherushme.Do te dua me zemer do të dua për jetë do të them vetëm ty të deshta me të vërtet.Ti ike e më nuk të shof, kur të këthehesh s'do të njoh do të mbetesh i harruar në zemren time të kaluar...
Përse po mendoj për ty kur ti këtë se meriton përse për ty ende vuaj kur vuajtjet plagët s'mi shëron.Ta them fjalën e zemres fjalën e vështir me dhimbje të plagosur e dashur lamturmi.Do të kujtosh për her do të ma shikosh vetëm hijen e vdekjes nuk do të më kesh më.Do të hy në dhe të zi për ty i dashur mos mendo më për mua lamtumir lamtumir
Me dridhet dora dhe syt me mbushen lot kur po e shkruaj kete leter por nuk kam qfare te bej se zemra po don te me plase.Te lutem shume Honey ndalu dhe mendo se dashuria qe ndjej per ty eshte shume e madhe.
Ti ndoshta nuk me beson por te betohem se fjalet qe po ti them jane te verteta.Dashuria ime per ty eshte shume e madhe,emri yt Honey eshte simbol i dashuris sime.Ti ndoshta dikur do ta kuptosh se sa te dua por do te jet vone,prandaj per te mos u bere vone kuptoje tash se zemra ime te don vetem ty dhe askend tjeter ne kete bote.Te lutem mos me bej te vuaj shume,mos e keqperdor respektin dhe dashurine qe kam per ty,eja me mua qe ta bejme te lumtur jeten tone,mendo pak per lumturin tende,besom se mos me te pas dashur nuk ti kisha thene keto fjale,une jam i gatshem qe te bej qdo sakrifice qe vetem ne te jemi bashk,te jetojm bashke.
Ne kete nate me mundojne kujtimet per ty,fytyra jote me del para syve.ajo fytyre qe e dua me se shumti ne bote.Te lutem ma jep vetem nje rast dhe do ta kuptosh se sa te dua,pyete zemren tende se ajo eshte mikja me e mire e jetes
sime,ah sa shume e dua ate zemer sa shume te dua ty Honey.
Dhe krejt ne fund te lutem qe te mendosh seriozisht per dashurine tone te pastert si loti.Shpresoj se keta pak rreshta do ta ndryshojne mendjen per te miren e dashurise sone.                                                                                                                                 Konkurs.Kerkohen syt me te bukur te shekullit 21. Konkursi eshte i hapur deri ne Shekullin 22. Mirpo Konkursi eshte Mbyllur sepse syt me te bukur te shekullit 21 po e lexojne ket leter.                                                                                                                                                                                           Me fal Zemer se ndoshta me fjal te mija te Lendova,
Me fal o shpirt se doshta Dashurija ty te gjikova,Ty te me fal e dashur se vetm per ty jetoja,Me beso se kur se kur pa ty un nuk e gzistoj,Mos harro se veq ty te deshta ne ket bot,Mos harro se pa ty sod te esht ekot,Dua te jem me ty dua ti te jesh me mua,Telumtem me trego,Mos me le vetmi mos me le mos ik ti,Dua te jem me ty,Dua ti te jesh me mua,Telutem me trego,Mos me le mos me le,Mos ik ti mos me le ne vetmi,Te lutem mos me le ne vetmi,Malli per ty edashur,Mua nuk me le rahat,Tash ty edin ti kujtoj,Kur ne dy shpirt ishim bashk,Une edi se ty de dua se smuj te harroj,Tash ekam shum veshtir,Pa ty smuj te vazhdoj,Mos harro se veq ty de deshta ne ket bot,Mos harro se pa ty gjdo do te esht e kot,Dua te jem me ty dua ti te jesh me mua te lutem me trego,Me trego mos me le ne vetmi mos ik ti, Dua te jem me ty dua te jesh me mua,Te lutem me trego,Mos me le ne vetmi,Mos ik ti mos me le ne vetmi,Mos ik ti mos ik ti,Mos me le ne vetmi mos ik ti mos ik ti,Dua te jem me ty dua ti te jesh me mua te lutme me trego,Mos me le ne vetmi mos ik ti,Dua te jem me ty,Dua ti te jesh me mua,Te lutem me trego mos me le ne vetmi mos ik ti,Dua te jem me ty,Dua ti te jesh me mua,Te lutem me trego,Mos me le vetmi mos ik ti,Dua tejem me ty,Une dua te jem me ty,Ti do te jesh me mua te lutem me trego,Mos me le ne vetmi,Mos ik ti te lutme,Me trego,Mos me le ne vetmi,Te lutme me trego,Mos me le ne vetmi mos ik ti.                                                                                                                                 per dashurin ne mes dy pesona qe jan ne lidheje shoqerore, une mendoj se mund te perfundoj edhe ne dashuri te vertet pse edhe ne martes, sepse ka raste kur ai apo ajo e kan fillu ate shoqeri per ta njohur me mir ate edhe vjen deri te lidhja e ngusht e tyre qe quhet DASHURI.                                                                                                                           po tash e koptova se qa esht dashuria
dhe tash e koptova perqka po merzitna
tash e kuptova qa don me than trathtia
po tash esht von.......
ky gabim nuk porsoritet
aj tash esht ka merzitet
se me pat dhe me leshoj
tash von e kuptoj
se kush kesh un dhe ku gaboj                                                                                                                             kur mbi varrin tim fillon punimi.
kur mbi trupin tim fillon vajtimi.
kur mbi koken time vihet kurora.
at'her dije e dashur se te harrova.                                                                                                                     ich liebe
die Liebe die Liebe liebt, mich
aber die die ich liebe,
liebt mich nicht.                                                                                                                       sikur toka te ishte leter dhe deti te ishte boj nuk do te shkruja asgje tjeter perveq fjalen te dashuroj ....                                                                                                                 Ne syte e tu humba nje cast dhe s`munda te dilja me prej andej. Qerpiket e tu thuren nje rrjete dhe une i yte mbeta per jete...                                                                                                                         Pse o Shpirt Ti Mu Mke Lan A Te Kujtoht Qka Mke THan Zemrat TonA Kush Si Ndan Pse o Shpirt??????????????                                                                                                         Ne Jet Kerkova Veq Dy Gezime,PO kUR e Para Nuk Mu Realizua Qfar Rendesie Ka E Dyta Per Muaa??;                                                                                                                     nese te duket vetja yll dhe krenohesh me teh
dije se un jam QIELL nga i cili do te rrezohesh                                                                                                                         ti je shpres ti je gzim.ti je loqk e shpirtit tim! te kam hen te kam drit,mbes me shpres dhe pa durim qe tet sho o shpirti im!!!                                                                                                                         nje akollore e ftoft buzet mi ka ngri veq nje puthje jote mundet mu shkri                                                                                                                         Ky shi qe bjen ne gjamit tan jan lotet im qe afer stekam.
Edhe pse je larg asgja nuk na pengon largesija na dnan e takimi na bashkon.                                                                                                                       Kush qmendet prej dashurije heret a vone do cmendej edhe pa te           ka kaluar koh e gjat qe nuk te kam pa vetem zoti mun ta di malli sa me ka marr qpo me dridh mua kjo zemer e vedh a mun tjem ne dy bashk vetem dhe nje un dhe ti un dhe ti un e di
do te them lamtumir kesaj bote ti e di se me ka vra bukuria jote ani kur une te vdes mos vajto mbi varr se ti zemren ma lendove sa un dhe ti per dashuri ndoshta kthehsesh do nje her do te vish te un po at her do te jet do te jet boll shum duke pritur me lot ne sy mua me shkoj kjo rini ti buzqesh e gezohu kur me mbuloj dheu i zi shum ma mir dot isha pa dy syt ne ball se tash meta pa ty as dekur as gjall sikur tmundem dhe nje her te jem bashk me ty e ti mbushi lotet gezime ni her keta 2 sy per dashuri dashuri ndoshta tjem dhe nje her do te vish te un po at her do te jet do te jet boll shum duke pritur me lot ne sy mua me shkoj kjo rini ti buzqesh dhe gezohu kur me mbulon me dhe te zi                                                                                                                           Sa ftoft!..
Zemra m dridhet, trupi me rreqethet.
I rrethuar nga muret qe flasin mjaft per ty. Nje dritare atje ne qosh qe fal nje drit te zbeht syve te mi. Muzgu kishte rene mbi qytetin tim. Dukej sikur Morti kishte perfshi gjithqka mbi vete. Nga jasht acar ererat e forta sikur donin te marrnin gjithqka me vet. Bora kishe mbuluar token, pullazet, dhe rruget e vetmuara. Mbreteronte nje qetesi i thelle dhe e frikshme. E un?! Un mendoj per ty. Prr ty qe nuk shfaqesh askund vetem si ardhacak braktis gjumin nga syt e mi qe jan ber si Oqeanik. Koha me katandis ne gjdo hap te jetes. Ti me bere nje Akullnaj Polare e sikur shkretetira e emeruar Sahare. Ngushllohem vetvetiu me shpirtin qe po tretet qdo dite e nga pak. Ngopem me mallin qe kam per ty. Jetoj me shpresen qe me mban gjalle per ty, do te vdes qe te dua vetem ty. Te dashuroj edhe atehere kur tjetri te ledhaton edhe atehere kur tjetri te gezon. E un! qaj me denes, ushqehem me lotet qe derdhi per ty. Qdo nate ngriti duart lart e lutem per ty dhe therras emrin tend, por ti fare nuk me ndegjon. Sikur trupi don te me pelsas nga mllefi qe kam. Fotografin tende sikur dua ta perbi. Mundesh te me quash "Perbindshi i Pangopur", por ti nuk me sheh as nuk me degjon, por muret flasin per ty. Sikur Zoti te me falte fuqin Boterore do te luftoja me jeten do ta mundja edhe vdekjen e do te fitoja ty dashuri qe me bere te vuaj tere jeten..!!                                                                                                                     Natë e qetë. Qetësia ka zënë vend sonte në gjithë hapësirën e dhomës sime të gjumit. Sonte ndihem më i vetmuar se kurrë... S'di ç'po ngjet me mua në të vërtetë, mendjen e kam prore tek TI, tek fytyra jote e buzëqeshur, tek ajo buzëqeshje aq dashamirë, tek ai shikimi yt aq magjepsë... Të parafytyroj me imagjinatën time, të parafytyroj sikur je afër dhomës sime, sikur më përgjon se si përpiqem së koti për të më marrë gjumi, sikur më ndjen nga afër dhe dëgjon me aq ëndje tiktaket e zemrës sime, e cila rrah vetëm për TY... Kotem nganjëherë, por ëndërrimi për ty s'ka të ndalur, zgjohem befas shikoj nga dera, por... TI nuk je asgjëkundi, sikur dëgjoj rënkimin tënd nga jashtë, sikur don të trokasësh në derë, të hysh brenda e të më përqafosh, por... nuk e bënë këtë, se bënë dot, se të mungon guximi që do të duhej dhe e meriton ta kishe... Zgjohem me ngadale, marr lapsin, mikun tim të shpirtit e të zemrës dhe filloj ta maltretoj duke i varguar ca rreshta, të cilat simbolizojnë ate çfarë dua të ta them TY sonte .....
                                                                                                                              nje akull i ftofte ,buzet e mija mi ka ngrire,vetem puthja e jote e dashur< zemer>,ka per te mi shkrire,ne mesin e nates,kure gjithcka ndahet ne gjysme pervec se dhimbjes,une puthjen tende me malle e kujtoj,dhe me dy pika loti une buzet e mija i lotoj,malli per buzet e tua mua po me pervelon,por sa te jete jeta Leoo vetem ty Bebushe ti dhuron                                                                                                                                                                                       te duash do te thote te vuash e qe te mos vuash duhet te mos duash                                                                                                                             vala 900 personin qe e kerkoni ka kcy prej ballkoni kamen e ka thy ne gibs e ka shti para se te vdes qoja 1 sms                                                                   PLAGET ME LOT---PER ty jetova nje jete te hershme --per ty po jetoj edhe sot--per ty syte e mi shum kane qare --per ty ne jete shum kam derdhur lot valle perse une ne jete jetova--valle perse me lote per ty Po qaja--ku e ka fundin me thoni kjo bot --perse plaget e mia ende po i laj me lot---do te digjem sikur qiriu do te tretem --ne kete bote asnje fije sdo mbetem--do te vdes me shprese dhe pikellim--qe se kuptove sa te deshti shpirti im-----a te them qe tani se koha e mbarimit--eshte afruar edhe koha e pikellimit--a te them se qdo gje tani duket kot--qe kuptove se ne jete per ty derdha lot-----gjithka qe shkoj per te takuar ty--e gjej vetem nje lot qe dikur me ra--ne toke dhe me beri zemren shkrumb--sepse me ty asnjehere nuk te kam pa---e di se je larg meje dhe me ste shoh --por e di se edhe zemra ime qan per ty --e di se ne jete mua do te me kujtosh --por e di se do te mbetem i verbuar ne sy---nje plage e thelle ne zemren time --sot eshte hapur dhe nuk mbyllet me --do te kuptoj tere bota per tradhetine--qe ti me bere dhe me le te qaj me ze----gjersa ty do te shoh tani vetem Ne enderr--do te Shoh Te Mendoj kujtimet qe kam ne ty --do te them se bota qenka e kaluar--do te besoj se qdo gje tani paska mbaruar----sdo te mundem as ne uje te mbytem --sdo te mundem me zemer as te pelcas--por do te shkoj sa me larg nga ti--do te nxjerr revolen dhe veten do ta vras---LAMTUMIRE DASHURI--LAMTUUMIRE TRADHETI--SE ME HUMBI KJO RINI --QE JETEN TA FALA TY                                                                                                                             perse o zot krijove--vuajtje ne kete jete--perse me bere mua --qe ne vetmi me mbete--------perse o zot krijove --merzi edhe shum lot --perse me bere te jem --me i pikelluar ne bot--------nuk ka mjek qe me sheron --nuk ka hap qe me qeteson --nukka zemer qe jeton --per mua askush nuk mendon ------nuk ka vajze qe do te dua --nuk ka jete qe do me mbaje mua --nuk ka lot per ty qe spikon --sepse ende zemra ty te don--------me kujtohet kur per ty mendova --me kujtohet kur te ledhatova --me kujtohet kur te deshta me zemer '--se per mua ti ishe e vetmja femer--------bie shi e nuk ndalet --edhe lotet ashtu me pikojne--syte e mi per ate qe e deshta --me dhimbje te madhe lotojne----------nuk do te harroj kurre --se keto jane vetem fjale --do te jesh gjithmone ne ket zemer --se shum te deshti ky djale--------do te jeshe paharruar --per mua e vetmja ne jete --ne zemren time e kaluar --ajo qe e deshta me te vertete--------mos mendo se per ty --poezia ime ka marre fund --sepse fundi nuk i vjen kurre --edhe nese ty ste takoj askund--------do te vazhdoj te shkruaj --deri ne fundin e kesaj bote --dhe nuk do te harroj kurre --si me mashtroi dashuria jote                                                                                                                               Vuajtje dhe merzi--lot e vetem lot --e kujtoj e dashur--ndarjen sikur sot--------e kujtoj ate dite --diten e veshtire --kur me thae zemer--mua Lamtumire--------kur ne syte e mi --loti te me pikoj --dije se ne zemren tende --me nuk ekzistoj----ne qastin e fundit --kur vdekja ka ardhe --do te pres e dashur --me fustan te bardhe------nese une per ty --ne rini e dhash jeten --do te me mbetet mbrese --qe se kuptova te verteten--------do te dua shume --edhe ne ate bote --sdo te jem i lumtur --por do te qaj me lote--------do te vuaj me zemer --edhe ahiret --se bota tjeter --te gjitheve do na pret ------ --ese e kupton nje dite --vuajtjen qe kisha per ty --do te kuptosh se te kam dashur --dhe te dua perseri--------te dua te thash nga zemra --askush te mos na ndaje --tani pa ty une mbeta --me lot ne sy te qaje--------dhe zemren ta dhurova --per ty nuk mu dhimb fare --sepse te deshta shum --se ishe nje femer Qe une U'çmenda Fare --------per ty per ty jetova --zemren ne zjarr e hodha --por ti me ike pa meshire --duke te kerkuar kurr nuk u lodha --------nje lot per ty me mbeti --ne zemren time kujtim --per ty shpirti me treti --ku je o shpirti im                                                                                                                             Dashuria është nje kopshtë me lule po u ule u ngule!!!                                                                                                                       Dashuria nuk eshte nje patate qe hahet mbrenda nja nate po eshte nje shtyll betoni qe kur e prek e ze tensjoni!!!!                                                                                                                   **Ne jete mundesh te blesh shume gjera por jo DASHURIN <>>VIRGJINITETINë DHE JO SHENDETIN                                                                                                                                                                               Sot te don neser me tjetreb shkon mas neser te haron dhe kur mu nuk te kujton!! The qafen se ker kush ty nuk te don                                                               Ha buk bon bismilah se kur i ke met vetem nga dashurija normal se nuk te hahet buka                                                                                                                           Nese don me shku mu la mere auto busin shko ne prishtine aty ka pishin                                                                                                                           dashuria rrjedh gjak ne jeten time nese me trathton mbaron jeta ime                                                                         vdekja nga dashuria kur u dashurova nen isha ne shkoll kurr nuk kam besuar qe e kziston ndarja jon ne takimin e par moj nen me tha kthehu SE TE DASHUROJ t shiqoj se si je veshur ne takimin e fundit me tha me lot ne sy me perqafo e dashur se ste shoh me me sy .letren shoqja kur ma pruri ishte ora dhjete ishin shkruar keto fjal i dashuri te ka vdek mu duk moj nena ime se bota me mbuloi pa me pershendetur ne boten tjeter shkoi nuk dua tjeter nen nuk dua perjet pasi qe ai me vdiq edhe un dua te vdes do te shkoj ne mergim do te vishem me rroba te zeza dhe do te qaj per fatin tim.....>>nga !!!!!<<.....                                                                                                                             sipas nenit te nent te republikes se dashuris ju ............. je jeni i denuar ne zemren time me burg te perjetshem!!!Nese kemi jet nese kemi fat Dashuria jon dote jet e gjatttttttttttttt!!!!                                                                                                                     
Dashuria eshte det, gjithkush mund te zhytet, por ai qe s'din t notoj, mund edhe te mbytet!

Dashuria eshte e verber, c menduria e percjell!!

Dashuria eshte nje kopsht me lule nese hyn aty dije se u ngule!!

Dashuria eshte nje thesar i humbur qe kerkohet nga njerzimi,i cili neve na kujton,pse ja vlene me jetu!
I cili neve njerizimit na bene te qmendemi nese ne ate e fitojme apo e humbim.

"Dashuria e papjekur thote: "Te dua sepse kam nevoje per ty", dashuria e pjekur thote:
"Kam nevoje per ty sepse te dua".

Dashuri mundet te jap vetem ai qe dashuron!

Dashuri, nje emer, emer qe te there ne zemer qe kur permendet emri i saj lotet rrjedhin e vuajtja s ka skaj.

Dashuria e vertete eshte kur zemra dhe mendja jote thone te njejten gje!

Emer qe duhet me shume se vetvetja emer qe e din e c eshte e verteta,
qe te bene njemije vjet te jetosh e te bene c do gje ta gezosh! Dashuria!

Nese me do me lere te qete qe ta vertetoj se a te dua me te vertete,
e nese kujton se me ke fituar ky eshte nje mendim i yti i gabuar.

Dikur desha dikend, dhe ndoshta do ta dua, por si dikur dikend, asnjehere askend.
Edhe pse nuk jemi bashke , ende te dua dhe gjithe do te dua.

Gjithcka qe deshiroja nete dhe dite te tera, ishte te te dashuroja me gjithe fuqine e qenies sime.
Lutesha qe te pranoje te qendroje prane meje deri ne fund te jetes sime.

Per mua e vetmja ne jete, ne zemren time, e kaluar, ajo qe e deshta me te vertete.
Mos mendo se per ty poezia ime ka marre fund, sepse fundi nuk i vjen kurre edhe nese ty s te takoj askund.
Do te vazhdoj te shkruaj deri ne fundin e kesaj bote dhe nuk do te harroj kurre si me mashtroi dashuria jote.

I shkruaj asaj qe kurr nuk e takova, asaj qe ne zemer ende e mbaj dhe qe nga fillimi e dashurova.
I shkruaj zerit qe kurr se degjova, dashurise qe mbet vetem ne mendje, asaj qe vetem e enderrova.

I shkruaj nje femre qe e dua shume, i shkruaj i shkruaj, doren s mund ta ndale, i shkruaj ne megjes, diten,
ne mbremje, ne mesnate, i shkruaj dhe kur jam ne gjume. I shkruaj pa zemer se zemren time e ka ajo te falur nga une .

I shkruaj ne letra, por kujt nuk e di, Enigmes, enderres qe ne foto se pashe, i shkruaj asaj per te cilen mbaj zi,
i shkruaj asaj qe ne te, ne dashuri rashe.

I shkruaj zemres qe mundohem ta pervetsoj, asaj te ciles dashurine qe kam ndaj saj nuk din ta kuptoje.

Me fal zemer se ndoshta me flajet e mija te ledova , me fal shpirt se ndoshta nga dashurija te gjykova.
Me fal e dashur se vec per ty une mund te jetoje, me fal Syri im se pa ty une nuk dua te egzistoje.

Mos harro: Se vetem ty te deshta ne kete bote, mos harro se per ty mbrem su ndalen lot.
Mos harro se pa ty cdo gje eshte e kote, mos harro se te dua ma shume se dje, sote.

Me kujto edhe kur te thojne se nuk jam gjall, mos harro se as guri s kishte plas ma pare.
Me thuaj nje here se kote nuk ishte krejt ky vajtim , mos harro se ti je e vetmja lumturi ne shpirtin tim.

Mos lejo qe te behem i dashurise, edhe nje viktim , me thuaje nje here,
se me don sa te dua shpirti im. Mos mendo se edhe nese me Ty nuk jam, me beso se vetem ty te deshta, me zemer te them!

Edhe pse thone se koha hakmerret me harrese ndaj kujtimeve, dashuria ime per ty kurr nuk do te zbehet.
Dhimbje e madhe per mua do te ishte t'i harroj ditet me te lumtura te jetes sime.

Kam kerkuar nje njeri si ti pjesen me te madhe te jetes sime, por ishte shume veshtire ta gjeja.
Dhe befasisht u ktheva, dhe ti ishe aty.

Kur te bie shi, dil nga shtepia dhe leri pikat qe bien te te prekin,
jane puthjet e dashurise qe prej shume kohesh kam dashur te t'i jap.

cka te shkruaj kur s kam as fjale, nuk kam as zemer, se te gjitha ti kam fale!

Lulet nuk mi pranove, tani me ke zemeruar, kete gjest do ta kuptoje se dashurine time ke refuzuar!

Bie te fle, tek ti mendoj, ne enderrat e gjumit ty te shikoj,
zgjohem ne mengjes ty te imagjinoj, per tere jeten ty te dashuroje.

Do desha te isha nje pike loti qe te lindja ne syte e tu, te jetoja ne faqet e tua dhe te vdisja mbi buzet e tua.

Dy pika lot' per dashuri, dy zemra qe ndodhen ende ne vetmi,dy zemra te arta, dy zemra te zjarrta,
e duan njera tjetren edhe pse jan te larta !

c'te them tjeter ,tash pervec se mendo mire. Me ler te iki nese te pengoj ose : Te dua ,me thuaj.

cdo dite po vdes nga pak, se dhemjen e kam afer e ty te kam larg. Kam prit e nuk ke ardhe,
pse s me vrave ti, po me le te gjalle. Vone eshte, vone eshte per te qar, vone eshte per te qesh,
vone eshte perseri pran meje te jesh!

Jetoj si ne parajse, ne nje bote krejt tjeter, nuk di se c'bej, nuk di nga shkoj.
Gjithmon nje buzeqeshje me perkedhel krejt fytyren kur kujtoj syt e tu.
A nuk e ven re o e dashur se sa i dashuruar jam pas teje?

Kur me dhe dashurine zbulova jeten, kur te dhashe veten time zbulova lumturine.

Mbi detin e qet lundronte nje flet . Mbi te shkruante te dua per jete!

Merre zemren time te shkret mbyte me dure tua pastaj knaqu ne kete bote se me s te them te dua!
Se kjo zemer vec per ty ka rrah dikur, por ti kete se kuptove kurre!!

Mos loto nese shkoj e s'kthehem. Mos me pyet si jam, kur e ndien si ndiehem.

Mos me pyet si jetoj kur me ke lene vete, mos kerko falje nga zemra qe nje here e vret.

Mos trokit me ne dern time, se ajo eshte mbyll, se ne zemren qe e theve kurr s ke per te hyre.

Mos me thuaj, se me ke dashuruar, tash eshte vone, shume vone per tu penduar.

Mos me pyet per ato caste qe dikur me mua kalove, mos loto per fatin tone qe ti vete e shkaterrove!!!

Ne mendjen time shpalos kujtime nje nga nje ,ne njeren nga ato e gjeje tregimin per ty ,athua ku je ti!?
A thua enderr ishe ti!?

Nese nuk te thash se per mua je ti ajo qe me fal buzeqeshje, ajo qe me fal ngrohtesi.
Nese s'ta shpreha dot sa shume te dashuroj fajin e kish natyra qe si dha zemres goje.

Nje mije poezi do ti shkruaj per ty ,por asnjera s bene pune ,qe te kthehesh tek une,
molle e ndaluar, e ndaluar per ne, qenka dashuria jone, qe u mbulua me dhe!!

Tash nuk jemi afer, si dikur nuk jemi, pervec njeri tjeterit tjeter gje nuk kemi!

Te pres jashte botes aty ku realiteti behet magji, te pres aty ku urrejtja behet dashuri,
ku lotet kthehen ne rreze dielli. Te pres aty ku le krenarine per gjithmone, te pres aty ku zemra ime s do te vuaj me!

Sa te cmuar jane syte e tu pas gjithe kesaj qe kam pare. Sa e varfer eshte gjithcka qe shohe, kur shohe syte e tu.

Si guxove qe zemren time te ma marresh ashtu, si rrezikove kaq shume. Ke harruar cka te kam thene!
Borgji me borgj lahet, sepse edhe zemren tende kam une.

Shume te dua ne kete nate, eja e mos mbaj inat, mos u be zemer e ngrute, jeta eshte e shkurte!

Pa u lind po e braktis kete dashuri, mos harro kur me the: Do te jetoj vetem per ty, o ti dhe vetem ti!
Ti je shkaktare per kete vetemi.

Pa ty nuk mundem te rri, pa ty jeta me behet hi, pa ty jeta nuk mjafon, se zemra e ime e shkret vetem ty te don !

I thash lotit pse qan mu pergjigj: Per ty! I thash po boll qave pusho, ai me shume rrodhi ne sy!

I thash zemres pse je merzitur mu pergjigj ne heshtje: Jam lodhur duke pritur,
me tha me gjysem buzeqeshje.

E pyeta c kuptove nga dashuria? Me tha: Shpirtin e lenduar nga vetmia,
te gjitha pervec lumturise dhe ngadal fshiu lotet e mia.

Pastaj ne vetmi ngela ne dhome me shoqerin e loteve ne sy dhe me zemren e lenduar per nje vajze,
se nuk mund te jetoj dot une pa ty !!

S'kam besuar se me ik si era, s'kam menduar te jetoj pa ty,
s'besoj se erdhi pranvera derisa s'pushojne te lotojne keta sy !

Ne cdo hap ne cdo vend dhe ne gjum me bie ndermend. Kur flej me duket te kam prane,
kur qeshi me duket me shikon,
kur qaj me duket me pajton. Eja prane meje !!

Ti prap me thua se me don, por ti po shkon dhe po gabon. Si harroje ata sy, si dhe lotet qe te rrodhen ty!

Ti me fajson per ate gabim, ti po hidhrohesh pa kuptim! Kujtohu se c po ben, dashurin tone ku po e len!

Kur rrjedh nje lot besoje se e ka me te vertet, kur vuan nje zemer pa ty nuk rri dot e qet!

Kur nje ze i lenduar do qe te tregoje dicka, degjoje me vemendje se per ty shume dashuri ka!!

Kur nje dhimbje therret, mos e luaj me me tej por mbaje pran vetes dhe sheroje qe andej.

Kur dy sy te shikojne te lenduar e me trishtim puthi e mbeshteti ne zemer,
sepse ata jane syte e mi, se ti je shpirti im!!

A t'kujtohet ajo nate ,ajo nate e ftohte, kur me le e dashur duke qajte me lote!
Mbaje fjalen e dashurise kurr mos e harro behu besnike dhe gjithmone beso! Por, prej dites qe s te pash,
prej dites qe shkove, une per ty mendoj por ti me harrove !

Mos me veshtro e heshtur mos me kerko, te lutem me harro!! S mesove te duash prandaj do te vuash,
> nuk do te jeshe me puthja ime nuk do te keshe me ledhatime. Te lutem shko, te lutem me harro !!

A e ke provuar ate ndjenje kur te vjen t i thuash shpirt, asaj qe e dashura jote s eshte?
Kur i thua zemer asaj qe nuk rri me ty, prane, por zemren me ty e ndan?!

c'do dite pa ty, eshte si nje dite pa diell. c'do mbremje pa ty, eshte si nje nate pa yje.
c'do ore pa ty, eshte si nje jete pa ndjenja. c'do minut pa ty, eshte nje minut si mos te isha ne jete.
c'do sekund pa ty, eshte si mos t me rreh zemra.

Deshiroje te shoh me sy e te mos digjem mall per ty, vetem ta dish se sa te dua s do jetoje as nje ore pa mua!

Digjem, pervelohem se te dua shume, diten mendohem, naten rri pa gjume.

Dua qe sa me pare, kur te zgjohem nje mengjese, prane meje te te takoj ty. Ti je krijese e vecante e zemres sime. Me mungon pa mase!!

Dy zemra lindin, dy zemra qeshin, dy zemra qajn, dy zemra vdesin. Njeriu pa dashuri si nena pa femi,
dashuria pa takim si Pranvera pa gjelbrim !!

E dua edhe shiun tash. I mbylle syte dhe e ndjej ende castin kur me preke ne dore.
Te shiqova turpshem, e ti me buzeqeshe.

E pash shkelqimin e shikimit tend ne syte e tu, rrezet e te cilit me bene te ndjej dridhje te lehta neper gjithe trupin.
As qe kam menduar se do te ndihem ndonjehere ashtu si ate dite.

E plaguar zemra ime larg teje, i helmuar shpirti im pa ty ,
kur te takohemi perseri do t ma sherosh plagen me dashuri!!!

Eja me mua se ty te kam shpres, eja me mua se pa ty s du te plakem dhe vdes.
Ti je djelli qe mua me ngroh, ti je endrra qe une cdo nate e shoh!

Eja ti mos vono, eja ti po te pres. Eja ti, vetem ti hapma qiellin!

Eshte e pamundur te mos perendon dielli, kur egziston nata!
Eshte e pamundur te jetojne njerezite gjithmon kur egziston vdekja!
Eshte e pamundur te mos dashuroj kur egziston ti !!

Fjalet e mija s di sa ti i kupton, a din ti qe zemra ime ty shume te don !

Isha duke pi qaj ne ty kesh duke mendu,mu derdh qaji nga gota per pak kesh tu pervelu.

Kujto eren e malit ,kujto eren e lehte, kujto zemren time qe te don per jete!

Kur jam ne mendimete t kam pran zemres sime kur rruges heci, shkoj, vec per ty mendoj!

Kur po e kqyri qiellin, po te shoh ty, kur po e kqyri diellin, po te shoh ty,
kur po e kqyri hanen, po te shoh ty. Ej, largou bre pak!

Kur te pash me lindi simpatia.Kur me buzqeshe e dita se qenka dashurija.
Kur me fole e dita se do te me thuash: Te dua,
kete e verejta nga buzet e tua.

Me gishta po shkruaj ate cka kam ne mendje qe te tregoje, askend per pos teje nuk e dashuroje !

Me kujtohet dita kur te takova ty. Ne zemren time ndjeva ngrohtesine e flakes qe u ndez.
E ndiej edhe tash. Te dua.
Pergjithmon vetem ty!!

Me nxeht se ne zjarr me shtrejt se liria, ne shpirtin tim per ty qendron dashuria.

Mos e merr ate lule qe ta falin brigjet po merre zemren time qe ajo per ty digjet.

Mos mendo se ne ty nuk mendoje apo te harroj, vetem ty te dashuroj!
Zemra ime rreh vec per ty se ty t'kam si dy sy!!

Ne zemren time eshte nje bashqe,ne ate bashqe gjindet nje lule e ajo lule m je ti !

Nese nuk te thash se per mua je ti ajo qe me fal buzeqeshje ajo qe me fal ngrohtesi,
nese s'ta shpreha dot sa shume te dashuroj fajin e kish natyra qe si dha zemres goje!

Nese ti me don ma thuaje te verteten, s'do ta jap vec zemren por por ta jap dhe jeten.
Nese ke zemer ndaje bashk me mua, nese ke fjale, me thuaj te dua!!

Nuk di. Nuk njoh. Nuk dua te kuptoj. Nuk dua vec... te harroj!

Nuk di shume, por e di se ti je arsyeja pse une jetoj. Kur ma dhurove dashurine, me mesove se si duhet jetuar.

Nuk e di ndryshe si ta pershkruaj kete ndjenje perveq me fjalet se,
kur une jame prane teje thjesht fluturoj ne lartesite hyjnore dhe ndihem si krijese me e pasur ne bote.

Nje dite me pyete: Ke dua me shume?! Tu pergjigja: Jeten time. Ti ike duke qare pa e ditur se ishe ti "Jeta ime" !!

Oh po po, e imja do te jesh,duart e mija kane me t'zhvesh...,
oh po po,une vec nje gje e di, te gjithe do t'na kene lakmi.

Pa ty hena nuk ka drite,pa ty djelli nuk rrezit,pa ty jeta ime nuk ka kuptim se ty te dua ,
vec ty shpirti im !

Puthja! Dy here hyra sot ne dush, dy here dola i thare. Puthjen qe me le ne gushe nuk desha uji te ma marre!!

Puthjet me te embla ti mi ke dhuru jeten ty ta fala kur me the: Te du!

Qe nga hera e pare kur une ty te shikova, nga ato momenente une ne ty u dashurova !

Sa kam deshire te lahem me ty ne kade te me reshqasish mbi trupin tim ta ndjej aromen tende ..
miss you .. puthje zemer!!

Se gishta si ata kurre s'kisha pare, zemren te ta krehin radhe me radhe.
Te te puthin shpirtin, buze si ato
s'kisha ndjere, dehje si ajo s'me kish ndodhur tjeter here!!

S pata kohe te them: Te dua, se me ndalen buzet tua qe gjithmon tash po me shfaqen sikurse diten edhe naten!

Syte e tu aspirin, goja jote ampicilin, durt e tua andoll , zeri yt i embel sirup per koll.
Deshta me te tregu ,se je ilaq per mu !!

Shiu rrjedh nga qielli,uji nga deti, me dhuro nje puthje se nuk behet kiameti !

Te dua pa mase te dua pa mbarim te dua me shume se sa shpirtin tim.

Te dua ,te dua per ty do te vdes por ti a me don mua? Pergjigje po te pres!

Te dua me shpirt ,te dua me zemer deshiroje te kemi te njejtin mbiemer.

Te dua si vete veten nuk genjej ne dashuri, pergjithnje te jesh e imja dhe e vetmja lumturi!!

Te dua shqip, Je t'aime frangjisht, Ik hou van jou -flamisht ,Jeg elsker deg -norvegjisht,I love you
anglisht,ich liebe dich-gjermanisht ?,te dua seriozisht.

Te falenderohem per ate qe me the ?PO? si dhe per kujtimet e mrekullueshme qe edhe sot ne zemren time shfaqin lumturi.
Te falenderohem per buzeqeshjet tua dhe puthjet. Te falenderohem per dashurine tende.

Te kisha qen shqiponje te kisha fluturu, kisha ardh tek ti nje puthje ta kisha dhuru,
ne sy te kisha shiqu dhe me mall te kisha perqafu !

Ti je nje deshire magjike qe cdo nje deshiron te kete, deshira ime u plotsua se te kam ty per jet.

Ti je nje enderr e nates, shume here per ty enderroj, kur vjen ne endrren time dije se shume te dashuroje.

Ti je endrra qe endrroj ti je shpirti qe me mban, te takova dhe me ike tash te ndjeje qe s te kam pran.

Ti je shpirti qe m'frymon fryma jote gjall me mban, ti je hana qe ndricon rrezet tua drite me bajn.

Ti je shpres ti je gezim ti je loqka e shpirtit tim te kam hene te kam diell te kam zemer te kam shpirt
te pres me shprese me pa durim qe t me behesh fati im.

Te enderrosh nje Princeshe eshte mrekulli, por te dashurosh nje Princeshe eshte e pa pershkrueshme. Princesha ime!

Ti je zogu im i dashurise. Do te deshiroja me shume se gjithcka tjeter ne bote, te jem prane teje.
Kur ti je large meje, jame sikur zogu pa nje krah.

Ti s'vjen, koha eshte ndaluar une qaj per ty rete qajne per ne!

Une e di se dashuria e jone ashtu sic eshte, eshte me e forte se vet ne, eshte me e forte edhe se gjithe te tjeret.

Vec nje here,vec nje here do te doja te t'puthja vec nje here,
vec nje fjale ooo vec nje fjale do te doja te t'thoja o moje vajze,
do te doja te t'du, vetem ti je per mu,dua te ledhatoje e te perqafoje!Do te doja te fluturoje lart ne yje te vallzoje,
me ty do te doja jeten ta kaloja!!

Vec nje cast do doja,vec nje cast zerin ta degjoja,do te doja vec fytyren ta shikoja,
do te doja vec nje cast me ty te qendroja,
do te doja vec nje cast puthjen tende ta shijoja.

Afrohu dhe me ngroh zemren qe per ty po vuan, afrohu dhe largo dhimbjet qe aq gjate me munduan!

Afrohu me afer dhe ne sy me shiko, afrohu dhe me thuaj nje fjale, me thuaj qe me do!

Afrohu ngadal dhe me fal ngrohtesin. Qendro me mua qe te kemi dashurine!

Asnjehere me gisht guri s mund te gdhendet asnjehere me fjale mali s mund te shembet,
por nje fjale e hidhur zemren mund ta thyeje shume lehte. Dashuria me fjale mund te vritet.
cdo gje thyhet dhe ndoshta prap ngjitet por nje zemer kur thyhet nje here smund te ngjitet sa te kete hene dhe diell.

Atehere shko te lutem, gjeje fatin tend. Pse qan tani kur eshte vone dhe qe mbaruan te gjitha me ty!?
Deshiroj qe ti ta dish se une dhe ti ishim dikur por nuk do te jemi me kurre bashk.

Dashuri, kaq dite qe po te pres, bie shi, e di, dhe qielli derdh trishtim. Si mund te rroj pa pakez diell,
si mund te rroj une pa ty jeta nuk ka kuptim.

Dashuria ime per ty do te mbaroje atehere kur nje piktor i verber do te arrije te pikturoje zhurmen,
e nje petali trendafili qe bie mbi toke ngadale.

Deri kur ne vuajtje, deri kur ne vetmi, deri kur zemra ime te shpresoj per ty!

Dikur jetoja per ty dhe syt e tu dhe te doja aq sa s'duhet njeriu. Te gjitha i bera te ishe ne preherin tim, dhe ishe!
Por lumturia kishte marre rruge tjeter tash neve na mbet vetem pikllimi. ? Ik largoju nga une, nuk jam per ty! ?

Disa njerez thone se dashuria jone eshte plotesisht e gabuar dhe se ne duhet te shiqojme jeten me realisht.
Ata thone se gjasat per ne jane tejet te paketa! Pyetem, athua cka shohin syte e tyre.
As qe e dijne ata se si ndihem une prane teje dhe as qe kan me e ndier kete ndonjehere.
Thjesht disa njerez Zoti i ka denuar te jene te liruar nga ndjenjat.

Do te vdes me zemer te thyer, nga ti jam e zhgenjyer! Se ti me vrave pa meshire!!

Duke te humbur ty, humba dhe veten.Tani nuk mund ta gjeje dot as njeren e as tjetren !

Dhe pse e kam kaq te veshtire, po te perze nga zemra ime,
me mire ndrico si yll i larget , dhe me dil vec ne enderrime.

E di, se dimri do te shkoje dhe vera vjen perseri , dot m'kerkojh dere me dere , por s do te jem me aty.

E kam frike te mbes ne vetmi se te dua dhe ti ate e di. Dhe nese ty ste kam ketu atehere nuk mundem me me jetu!!

Edhe kenga e bilbilit pa ty me duket vaj! Edhe nese gezohem pa ty me vije te qaj!
Edhe pse ike nga jeta s`te ndaj!Kujtimet me ty ne zemer i mbaj!

Edhe nese kurr me nuk me thu se me don edhe nese kurr nuk me fol edhe nese me thu shko ne RR.S
te une do mbetesh qysh je kane qe nga biseda e pare qe kemi bere!

Edhe pse me nuk kam ndjenje dashurie, mallin e respektoj.
Respekti per ty eshte e vetmja ndjenje qe me ka mbetur brenda meje dhe nuk po dua ta zhduk.
Dhe malli ne keto momente nuk po me le vertet te qete.

Eshte e leht te gjesh nje te dashur dhe te ruash nje mik, por eshte e veshtir te gjesh nje mik dhe te ruash nje te dashur!!

Gjumi nuk me ze, nuk me flihet, pa ty e dashur nuk me rrihet.

Hape qiellin per mua sillma driten e diellit, hape qiellin dhe rete do te ikin. Do te shkrihen larg,
diku larg pergjithnje po une dua qe diellin te ma sjellesh vec ti.
Si mund te jetoj pa pakez qiell? Si mund te jetoj pa ty?!

Ike ti dhe dicka u keput brenda meje. Buzeqeshja ime pa gaz u be dhe dielli u fsheh pas nje reje.

Ishe e vetmja ne jeten time me te cilin une ndaja gezime.
Ditet qe se bashku kaluam me duket se shume shpejt perenduan.

Jam shume i brengosur zemra me loton shpirti im i lodhur ty te kerkon.

Jemi aq larg sa duhet t'kaloj male e dete te vij tek ty, te te gjeje.
Jemi aq larg por ne cdo cast si mjegull e lehte ti qendron mbi mua ti det here i qete, here i trazuar.

Jo s'kam dashur asnjehere te mashtroj nje vajze, por si mund te te fitoj kur ti me rri larg.
Nuk e di se c'mund te bej te me dashurosh, pak me shume ti duhet te me mendosh!! Nuk e njeh ne syte e mi,
ty te dashuroj, pres me ankth qe ti te vish, veten po shkaterroj.

Ketu jam dhe po pres qe pran meje te ulesh. Eja dhe zbukuroje dashurine, beje si nje kuror lulesh!

Ku shkon e dashur? Midis dy boteve, midis dy jeteve, njera e lene, tjetra e pa nxene ku shkon e dashur?
Endesh rrugeve si hije me bukuri perendie, natyre pranvere per rrethe per ty asnje shije!!

Ku mbet dashuria jone, me thuaj ku shkoje!!! Kaq shpejt per te u be vone, une nuk e kuptoje! Ti me ike pa e dite,
me le vetem kur nuk e kam prite, tani sillem poshteee,lart,mbrenda une e ndiej dashurine e zjarrt.

Kur t u afrova ne fillim desha vetem te lozja.. Tani qe te njoh nuk jam i denje per ty!

Kur erdhe ishe plote gaze, kur me shiqove me dhe fuqi, kur me perqafove me dhe besim.
Kur hyre ne zemren time fjales dashuri i dhe kuptim !!!

Mallin e kam rujt ne zemer ka shume kohe une s'te kam pare, syt' e tu s'i kam harruar te dua si me pare!
Ndaj mos guxo te ikesh larg, jo, jo nuk dua te vuj per ty, se do ti fal cfar' kam moje vajze qe perhere te jem me ty!!

Megjithate po te uroj, u befsh prape yll e leshofsh nure, me pas besoj se edhe per mua,

Mbi ndjenjen tone ra debore, gjithcka me tutje eshte e kote pra lamtumire,
vec lamtumire, se mirupafshim s'te them dot!!

Me kujtohet dita kur te takova ty. Ndjeva dicka qe kurre me pare nuk kisha perjetuar.
Deshiroja ta ndal kohen. Ajo dite me shi,
e ne te dy per nje cast te strehuar.
Deshiroja qe kurr te mos ndalet shiu qe mua me sjelli gezimin me te madhe te jetes.

Me lere te te prek floket, ngadal ti ledhatoj. Me lere te te them nje fjale, te them: te dashuroje!

Me premtove se gjithnje do te jesh prane meje. Gjithnje do t i mbaj mend kujtimet qe i krijuam se bashku.
Kisha dashur qe kurr te mos perfundojne ato dite.

Mos i hap krahet qe te fluturosh. Hapi krahet qe te me perqafosh!

Mos me rri larg sepse syte lote me pikojne. Me shiko me vemendje, shiko dy syte qe t dashurojne!!

Mos m'largo nga zemra,kur te largohem nga syt,mos ma mbyll deren,pse s jam fati yt!
Mos m'thuaj jeto kur jeta eshte trishtim,mos m'thuaj te qeshi kur nuk kam gezim!!

Mos me thuaj me ze te mekurm, se jeta eshte nje enderr e kote sepse shpirti i fjetur eshte nje shpirt i vdekur!

Ne asgje tjeter s mendoj kur syt e tu i shikoj. Dhe i qete kurr nuk rri sepse mendimet me shkojne tek ti.

Ne cdo hap ne cdo vend dhe ne gjum me bie ndermend. Kur flej me duket te kam prane,
kur qeshi me duket me shikon, kur qaj me duket me pajton. Eja prane meje !!

Ne endrren time ishim vetem ne te dy. Une qe u dashurova te ti, por ti keto nuk e kuptonte sepse ishe large meje!
Desha te afrohna por ti u largove prej meje. Sa u zgjova prej gjumit ti ishe ike diku ku nuk te gjeja ty.

Ne kete nate me shi malli me ka marre per ty. Ne kete nate me shi une mendoj per ty.
Ne kete nate me shi eja mos me le ne vetmi, se zemra ime te don vetem ty!

Ne mes te nates erdhe enderrat mi prishe ti, per mua ishe e vdekur e humbur ne gjithesi.
Me ler te qete te lutem gjumin ti mos ma prish, qelqi njehere thyhet nuk ngjitet serish!
Degjoje pikellimin qe shpirtin ma copeton qe bie bashke me shiun syte m'i mjegullon.
Ne mesin e nates, ne terrin e zi, une rri i zgjuar, dhe mendoj per ty! Hapi krahet larte ne qiell,
ti per mua je diell, por i lumtur prap nuk jam, se ty afer nuk te kam!

N'vendtakimin tone te pres si gjithmone, por ti me the: Mos me prit atje!Perseri te pres,
i jap vetes shprese, pasi jam zotuar, kemi me u takuar! E di se do t'vish, e di se s'mund te rrish,
e di se gabon pse ashtu e vepron. Kaloi kohe e gjate, u be ora nate tani eshte vone,
s'erdhe si gjithmone! Mendoj i vetmuar: ndoshta je penduar. Me duket do t'pres, i jap vetes shprese.

Nese duhet do t jetoj me lendimet e tua por une kurr s do te vdes, jetoj se te dua!

Nese sonte dalim bashk dua te jesh me e mira.Veshu mire e per merak, shoqet po ta kan inatin.
Ja kan nis e po flasin,shume e vogel e cfare fati !? Mos beso ti fjale te kota, mos beso cka flasin bota,
beso vec fjalet e mia se me dogji dashuria!

Nese vendos te me lash, lem kur bjen shi, sepse keshtu nuk i shef lotet e mi,
vendos kur eshte mjegull dhe vjeshte, keshtu nuk me shef te merzitur edhe e kam me let qe te vdes.

Nuk mund te mblidhen gjethet e vjeshtes, e nganjehere as shpirterat nuk e gjejne udhen e kthimit.
Une nuk e kam gjetur akoma, ndaj endem ngadale ne vende qe kam pare, e atje, atje me veshtrojne.
Ajo cka shohin syte eshte forme, jashte e brenda saj une endem, shpirt!!
Nuk po te shkruaj per te t'thene se te dua shume, jo as per te t'thene se per ty po derdh lot ne keto momente.
Ajo qe sot me shtyn te shkruaj eshte malli qe kam per ty. Vertet ne keto momente po ndjej mall.

Nje dite kur te zgjohesh mos lag syte me lot dikush qe te tregon qe s jam me ne kete bote.
Mos pyet: Se si vdiqa por pyet si jetova si me kaluan ditet e fundit qe pa ty kalova!

Pa ty bota e humb kuptimin, pa ty jeta e humb drejtimin, pa ty loti im po e ujit token,
pa ty dhimbja po ma qan koken. Me ty nisa drejt jeten por e humba edhe vete veten per mua s`mbeti tjeter vec enderr e vjeter!

Pastaj buzeqeshja ime shkoi ate nate se bashku me ty. Ti u ktheve por ajo jo,
morri rrugen e pa njohur per te than ty lamtumiren e fundit dhe diteve qe dikur i kaluam bashk me ty.

Pata nje enderr ne jeten time, dhe mendoja se kurr nuk do te permbushet.
U permbushe diten kur te takova ty. Me kujtohet kur e perjetova perqafimin tend.

Per ty e dashur shume po mendoj dhe as nje cast nuk mundem te te harroj. Pse keshtu po ndodhe as vet nuk po e kuptoje,
ndoshta bukuria jote aq shume po me terhek sa qe per ty mund te fale edhe kete jete.

Perse sonte yjet nuk shkelqejne! A thua edhe ata mungesen tende e ndjejne !
Te lutem mendo pak per mua dhe ne zemren tende ruaj pake vend per mua!!

Po ti ku me je, ne enderr a me sheh?
Kur ika vec ty te mbarta me vete se nuk e dija se sa ore zgjaste rruga nga Dashuria ne Dashuri.
Kur ika ndjenjat nuk i zhvesha dot, si lekurat vitaminoze te portokallit.
Ku jam? Ku je? Nuk e di !!

Pse erdhe kaq vone?! Pse erdhe kaq vone tek une, kur gruri u korr e ne fushen e thare mbeti vetem kashta?

Pse erdhe kaq vone?! Pse erdhe kaq vone tek une, kur edhe dera e fundit u mbyll. Dhe dimri te la perjashta?

Pse kjo Zemra ime kerkon dashuri prej teje? Te lutem kthehu perseri dhe rri pergjithmon pran meje!

Pse me rrah shpejte zemra kur flas me ty, pse me rrjedh loti kur mendoj ne ty?!
Pse nje here nuk mu afrove pse buzen tende nuk ma dhurove?! A e din se te mbaj mall, a e din sa me mungon.
Ah shpirte, eja me ledhato, eja me doren tende me lemo.

Pse moj vajze te mbaj ne zemer, si me hyre keshtu ne shpirt?! Si mendjen ma ke terhjek?!
Pse ne mua nuk ka me hapesire por vetem ty aty te ndi? Do te kalon koha, do te rrenohet gjithesia,
do te perfundon jeta por ti nga une do te mbetsh ajo, gjithe e verteva.

Pse te desha ty ?! Sepse ti prure tek une thesarin e rinise sime qe une e kisha kycur.
E kycin e kisha fshehur,harruar e humbur diku. Si munde ta gjesh ti?

Por ti shume shpejt shkove te gjitha i harrove. Tash te pres ketu qe te jesh me mu.

Rrija neteve pa gjume, mendoja per ne, per fjalet qe thoshe dhe kete se di perse.

S`arrija te kuptoja pse kaq shume te doja. Nuk e kuptoja pse nuk flija dhe ne shtrat te mendoja.

S'besoj se do te lendohesh shume, ti ende s'din c'eshte dashuria, ndaj s'munde ta kuptoje dot , prushin e ndjenjave te mija.

S'kam besuar se me ik si era, s'kam menduar te jetoj pa ty, s'besoj se erdhi pranvera derisa s'pushojne te lotojne keta sy !

S'kam dashur kurre te te lendoj se te kam dashur sa s'ka me, po ti me iken me largohesh, ndaj dhe une ika e po te le.

Shiko syte e mi dhe do te gjesh dashurin. Qendro pran meje dhe do te fale lumturine.

Shume e rende jeta pa ty, s'me ndalen lotet ne sy. Zemrat tona me s'bashkohen as keto plage me nuk sherohen.
Nese keto rreshta i lexon, shkrimin tim e dikton, vetem ne mua pak mendon, dhe e din se zemra ime ende te don!!

1+1=2 te dua vetem ty! 5+5=10 te dua per jete! 1-1=0 ment mi morre sherro! Ndaq me plus ndaq me minus, ndaq pjestim,
ndaq barazim te dua shum o Shpirti im!!

Deri kure ne vuajtje, deri kure ne vetmi, deri kure kjo zemra ime do te vuaj per ty !

Dhe nese kam lene dicka tek ti, nje ndjenje te vogel dashurie apo respekti, te lutem mbroje, mos e fshij nga kujtesa jote.

Dy lule qelin ato here do kur do thahen,por zemrat tona kurr nuk do te ndahen.

Nuk premtoj te te dua perjete sepse asgje ne kete bote nuk eshte e perjetshme,
por premtoj qe nuk do te heq dore nga dashuria per ty nje cast para se perjetesia te mbaroje..

Dy zogje jemi nje shpirt e kemi,me vjen shume keq e dashur qe afer s jemi.

Dy syte e mi rrjedhin vetem lot ngase jemi larg njeri tjetrit dhe s`te pergdhel dot.
Zemra ndjen dhembje dhe me s`ndjen gezim ngase ti me mungon ne krahrorin tim.

Eh, sa e sa ore e dite me ikin duke te menduar ty,
neteve perpilitem dhe ndjej shterngimin ne zemer lotet me rrjedhin pa pushim deri sa bien rrezet e diellit mbi dritaret e dhomes sime,
atehere lotet teren nga ngrohtesia e rrezeve mbi fytyren time.

Edhe pse je larg edhe pse je larguar me sy nuk te shohe me zemer te dua,
po te pres me vuajtje e me vaj,dashurin ton ne zemer e mbaj!

E kam nje deshire, oh sa eshte e thjeshte me ti puthe buzet tjeter s'kisha deshte.

Edhe pse tani ne jemi larg njeri tjetrit,une perseri te dua dhe ashtu do mbetet !

Kur mbi varrin tim fillon punimi, kur mbi koken time fillon vajtimi, kur mbi varrin tim vendohet kurora,
atehere dije e dashurse per jete te harova!

Sa mundem te shoh, syte e mi ty do te kerkojne, sa mua me rrah zemera, ty do te kujtoj!

Sonte shoh nje dore qe s'me bindet, shoh dy sy qe te kerkojn,
ty e dashura ime dhe ndjej nje zemer qe ndoshta s'me perket mua,
ndjej dashuri qe me perbin krejt trupin dhe pastaj shpirtin, mendimin,
gjakun, nervat dhe cdo qelize te qenies time.

Dashuri ,dashuri, nuk thuhet kote se fillon me puthje dhe mbaron me lote!

Ta fali si kujtim shpirtin tim. Nese shpirti s te mjafton ta fali syrin qe per ty loton.
Me lot ne faqe me lot ne sy , me zemer te helmuar mendoj vetem per ty.

Gjithenje te kujtoje ,kurr s te harroje se nga zemra ime nuk mundem qe te largoje .

Jam une qe te therras me ze te shurdher dhe vuaj brenda vetes kete dashuri. TE DUA me shpirt.

Kur te ndihesh vetem dhe te mos kesh qetesi vere doren ne zemer per mua pak mendo ulu prane dritares dhe henen shiko
atehere une nga larg do te ndieje se vertet me do,
tek dritarja do vrapoj ngre koken dhe henen shikoj dhe atje larg ne qiell ne largesi do te bashkohen shikimet tona plot dashuri.

Le te fryje er' e ftohte, s'ka c'me ben dimeri mua: Dashuria me mban ngrohte, se pushtoj ate qe dua.

Me ta dhuru nje lule ,lule ti je vet. Me ta dhuru nje puthje nuk mundesh me fjet.
Une te them te dua e ti s me beson, pyte zemren time ajo te tregon !

Me ty me qeshte zemra edhe kur ajo qante, me ty me ngrohte dielli edhe kur biente shi.
Ty te besoja edhe kur me genjejshe.Me ty bisedoja edhe kur enderroja !!!

Me duket sikur te gjitha fjalet para teje jane te kota! Dhe dal nga kjo gjendje,
e bie perseri, e si mund te jem i qete kur ne zemer je ti?! Prandaj shko moj vajze, shko ti prej ketej, largohu...

Mos mendo se te kam harru, mos mendo se tjeter du, mos mendo se zemren time tjeter kush ka me gezu.

Ne kete nate te qete pran dritares qendroje,shiqoje yjet ne qiell dhe per ty mendoje.

Ne lule me ere putheshim ngahere, dhe si burr' e grua losnim nene ftua.

Ne endrren time ishim vetem ne te dy. Une qe u dashurova ne ty,
por ti kete nuk e kuptoje sepse ishe large meje?Desha te afrohna por ti u largove prej meje.
Sa u zgjova prej gjumit ti ishe ike diku ku nuk te gjeja ty.

Nese do te me marr malli per ty do ta gjej, ta shuaj ne skutat e kujtimeve te mija qe i ruaj te pastra.

Nese e don Bukurin, ateher mos me duaj mua, sepse ka tjer qe jan me te bukur se une. Nese e don menqurin,
ateher mos me duaj mua, sepse ka tjere qe jan me te menqur se une. Nese e don pasuri, ateher mos me duaj mua,
sepse ka tjer qe jan me te pasur se une. Por nese e don dashurin, ateher duam vetem mua,
sepse nuk ka asnje qe te dashuron me shum se une!

Nese ngjyra me mungon do ta prejsha gishtin tim e me gjak qe me pikon do ta shkruaja kete kujtim.

Nese per mua mendon nje e-mail ma dergon. Nese me zemer me don thirrem ne telefon,
zerin ta degjoj dhe te tregoj qe shume te dashuroj, kurr nuk te harroj!

Ngado qe e hedh doren te parfytyroj se te prek. I prek ato floke tua te gjata,
ate trup te bukur mendoj se jam i ulur mbi preherin tend dhe ngadale me perkedhel.

Nuk me duhet kjo jete nuk me duhet kjo rini, kur s'te kam afer meje gjithmone do te vuaj per ty!

Puthjet me te embla ti mi ke dhurua, jeten ty ta fala kur me the te dua.

Sa e embel eshte jeta, sa e embel eshte rinija por me e embla qenka dashurija !

Te lutem shko pa lot ne sy, te lutem shko se s jam per ty! Te lutem shko koken mos e kthe,

mos me shiko me se ti vet me pare nuk deshte me. Dashuria jone u zhduk si dielli ne perendim,te lutem shko se me s ka kthim !!.

Te jetosh cdo cast kur nje pjese e qenies tende jeton larg dhe aq me keq kur e di qe s'te perket aspak.
E c'rendesi ka per mua, vec ekzistences tende!?

Te veshtira jane ditet kur syri loton, zemra nuk e gjene ngase ka shume large ate qe shume e don !

Ti ndoshta imagjinon cdo te thote te duash dikend ne heshtje, ne kete largesi te mallkuar,
te mendosh dhe te kalosh ditet pergjysem.

Une do te dua deri ne perjetesi vetem ty dhe kete fjale do ta mbylli brenda ne shpirtin dhe kurre s'do ta tradhetoj veten time.

Puthjet jane fjale qe nuk genjejne kurre!

Cfare eshte tjeter nje puthje: Vec nje apostrofe e kuqe mes fjaleve TE DUA!

Mund te harrohet fytyra e te dashurit por asnjehre puthja e tij!

Te duash eshte te zgjedhesh, te puthesh eshte sigla e zgjedhjes!

Puthje te njejta nuk ekzistojne, cdo puthje ka shijen e vet!

Nje puthje krijon nje histori te bukur dashurie, por poezia eben te pafund!

Jane te embla fjalet e tua por jane me te embla puthjet qe i vodha buzeve te tua!

E cfare eshte nje puthje? Nje sekret i thene ne goje, nje cast te pafund qe ka feshferimen e nje blete midis luleve.

Eshte me e lehte te japesh nje puthje se sa ta harrosh ate.

Qetesia e nje puthje vlen me shume se 1000 fjale.

E shkruajta te dua ne rere, e fshine dallget, e shkruajta ne qiell, e fshine rete, e shkruajta ne zemer, do mbetet perjete.

5 petale formojne nje lule, 5 gishta formojne nje dore, 5 shkronja formojne TE DUA!

Me dashuro, me nje dashuri te zjarrte si deshira per te jetuar e per te vdekur; me dashuro me nje dashuri te embel si lenda qe nderton endrrat: eshte gjithcka qe kerkoj ti!

Te dua, pa ditur si, kur dhe nga! Te dua pa paragjykime dhe mendjemadhesi. Keshtu te dua, sepse nuk mundem te te dua ndryshe!

Midis endrres dhe realitetit nuk ka asnje ndryshim, sepse ti di te besh realitet gjithcka qe kam enderruar!

Jam nje pike vese ne mengjesin pranverore, Do rreshqas po me mbajte ne dore, Po me le ne diell, do avullohem, do tres, E me lejo te lutem ne zemren tende te jetoj, te mbes.

Shkronjat fillojne me ABC ? Numrat fillojne me 123 ? Notat fillojne me DO RE MI ? Dashuria fillon me UNE edhe me TI!!!

Me mire te humbesh jeten per urrejtje, se sa te largosh vdekjen ne pritje te dashurise tende!

Pash nje lule dhe mendova: erdhi pranvera...Pash shiun dhe mendova: Dikush atje lart po qan...Pash trishtimin ne syte e nje femije dhe mendova: Ndoshta ka nevoje per ngrohtesi...Dhe me vone te pash ty dhe ne fund e kuptova se kam akoma nje arsye per te jetuar.

Edhe zogjte e qiellit ndaluan, kur...pane syte e tu...dhe, ne nje hapesire pezull ne kohe...harruan te fluturojne!

Nese do ta dije sa shume te dua do te ulje syte qe te mos shihje sa me ben te vuaj.

Largesia eshte armiku i vertete i te dashuruarve...por eshte dhe ajo qe me shume nga te gjithe na ben te ditur se sa duhemi...

Nje dite i dashuri im me pyeti nqs e dija cdo te thoshte melankoli? Dhe une iu pergjigja: " eshte personi qe me ben shoqeri kur nuk je ti afer meje "

Pash ne qiell qe mungonte nje yll, u ktheva mbrapa dhe te pash ty.

Nese nje dite do te me thuash "nuk te dua me", nuk do te te detyroj te me duash, por do te jem i lumtur qe kam jetuar me ty gezime dhe dhimbje. Nese do te shohesh nje pike loti ne fytyren time, nuk do te jete dhimbje por kujtimi i dashurise sone.

Si hena je i bukur, je i mrekullueshem, je i vetem. Si hena ndricon me pranine tende gjithcka qe rrethon. Si hena do te shihja per ore e ore bukurine tende deri sa te zhdukej pertej boshllikut dhe te prisja deri sa te shfaqesh serisht, te imagjinoj afer meje, me driten e syve te tu qe ndricojne te mite, por je kaq larg, pothuajse i paarritshem.

Qesh me gervishjet e dashurise, ai qe nuk ka provuar asnjehere nje plage te saj.

Po fle...te shoh, me deshiren tende per te bere shaka, buzeqeshjen tende tek buzet e tua...kthehesh drejt meje...me qesh..me perkedhel fytyren..isha ne zemren tende, nuk mund ta besoja!!! Nje susurime me zgjoi dhe me beri te ditur se ishte thjesht nje enderr, me zemren te mbushur gjithe dashuri perqafoj jastekun fort duke shpresuar te kthehem serish tek ajo enderr...duke shpresuar qe nje dite te behet realitet.

Me duaj per ate qe jam ne te vertete, per momentet e mia te cmendurise per, diskutimet e mia shume serioze, me duaj per sinqeritetin tim, per oren time, me duaj kur te provokoj, por mbi te gjitha me duaj sepse te dua edhe une!

Nje person nuk eshte i rendesishem se sa hapesire ze ne zemren tende, por per boshllekun qe ze kur nuk eshte me.

Ndonjehere endrrat behen realitet, por me ty, realiteti u be nje enderr.

Buzet tona pasionante u bashkuan me to u bashkuan dhe zemrat tona te pafajshme. lotet na rrodhen se gjetem njeri-tjetrin.

Nese ti nuk do te kishe emer, do te te therrisja Dashuri, dhe nese dashuria nuk do te kishte emer do ta therrisja me emrin tend.

Nese do te zbuloja rrugen per tek zemra jote, do te fshija cdo gjurme per te shmangur kedo qe mund te me ndiqte pas.

Do te mesohem me mosqenien tende, do t'u them njerezve qe "ishte fati", do te dije te shtirem e lumtur....kushedi ne do te jem ne gjendje t'i them zemres sime qe mbaroi!

Kur me dhe dashurine zbulova jeten, kur te dhashe veten time zbulova lumturine.

Dashuria plotesohet kur dy shpirtra bashkohen ne nje frymemarrje te vetme.

Qesh me shenjat e dashurise ai qe nuk ka provuar kurre nje plage.

Sa te cmuar jane syte e tu pas gjithe kesaj qe kam pare. Sa e varfer eshte gjithcka qe shoh kur shoh syte e tu.

Nese dikush te sheh me lote ne sy, duaje sepse ka frike se mos te humbet.

Kur te vije furtuna, dil nga shtepia...dhe leri pikat qe bien te te prekin...jane puthjet e dashurise qe prej shume kohesh kam dashur te t'i jap.

Nese eshte e bere me dashuri, asgje nuk eshte mekat.

Dashuria e vertete eshte kur zemra dhe mendja jote thone te njejten gje.

Pasuria nuk te jep dashuri, por dashuria na ben te pasur.

Je fjala qe vjen me pas. Je zeri qe i jep force gjithe mendimeve te mia.

Nese dashuria do te kishte ze, zemra ime do te kendonte perjete.

Emocionet e dashurise jane ethe te shpirtit, kur te shoh vdes nga te ftohtet..brrr

Mora nje trendafil dhe per te mos e lenduar e vendosa ne zemren time.Tani ta dhuroj ty qe je dashuria ime e pafund.

Shpirt nuk je i bukur per te tjeret, sepse te tjeret nuk diten te shohin pertej embelsise tende.

Me duart e mia do te desha te te coja ne parajse, por kur te shoh, je ti qe me sjell parajsen ne mendje.

Eshte e veshtire t'u thuash njerezve qe do "Te dua", kur e di qe keto fjale mund te te bejne ta humbesh pergjithmone.

Ajo qe behet per dashurine eshte pertej te mires dhe te keqes.

Do desha te shkrihesha ne trupin tend, si bore ne diell, per te reshkitur embelsisht pergjate shpatullave te tua dhe per t'u zhdukur vetem pasi te te kem peshperitur sa shume te dua.

Qe kur buzet e mia butesisht takuan te tuat...cdo moment gri u ndricua me gezim, fale rrezeve te dashurise nga zemra jote per mua.

Dashuri eshte kur koha transformohet ne kujtese dhe ben te pranishme nje te kalur plot shprese.

Nqs do te jesh i lumtur per nje cast, Rebelohu! Nqs do te jesh i lumtur per gjithe jeten, Fal!

Largesi eshte per dashurine ashtu si era eshte per zjarrin. Shuan ate te voglin por ushqen ate te madhin.

Do te kuptosh rendesine e nje buzeqeshje vetem kur te te dhurohet nje e tille!
Dashuria eshte nje moment gezimi te thelle e ndjekur nga nje det plot me trishtim absurd!

Nqs enderron vetem, eshte thjesht nje enderr, nqs enderron cift, eshte realitet qe fillon.

Nje fjale na liron nga te gjitha peshat dhe dhimbjet e jetes, ajo fjale eshte DASHURI

Te mos duash nga frika se mos vuan eshte si te mos lindesh nga frika per te jetuar.

Dashuri! Ja nje volum ne fjale, nje oqean ne nje pike loti, nje turbullire ne nje qeshje, nje mijevjecar ne nje sekonde.
Free cursors for MySpace at www.totallyfreecursors.com!
 
Zemren ty ta dhurova tere naten pa gjum e kalova per ty krejt u tranova dashurom mos ja nxerr fundin se per ty e kalli krejt katundin
Hape Zemren dhe Vajto, Hape libirin dhe lexo, hape dritaren he shiqo.TE KAM NE ZEMER MOS HARRO!!!
SA HIJE TE PASKA
ORA NE DOR
MA HIJE TE PASKA
PUTHJA IME NE GOJ
Edhe Rruges une kurr eci,Mendja nuk me del nga ti, Viq po pres nje dit Gezime, Qe te bashkohemi ne te dy???
O deti val, val dashuria qenka zjarr qenka zjarr e vullkan qe se shuan as det as oqean
Bjeri zemres me sa ki fuqi por kujdes mos vritet se brenda saj je ti nje dille na ngro nje shi na lag dua te puth por ti je shum larg!!!!
Ah mos u harroft ajo dit kur u ndam shkova pa e then as ni fjal skisha force per me fol kur e disha se large teje do te shkoj
Nese sonte te kam nervozuar dije se e kam dashuruar, nese prap te nervozoj dije se nuk te harroj, nese te pengoj e nuk don tet kerkoj dije se per jet nuk te harroj
Tash ti po martohesh e me ke harru ke ngul syt me nje vend emu zdon me me pa para zotit madh ki me dhon xhevap moj dashuri e tradhtuar
U kalla dhe po igjem si qiri ne prush, ne ty jam dashuru po se di as kush, nese nuk me beson thirrem ne telefon at her zemra ime te tregon se sa shum te don
Mos rri shum ne mendime se ta kum fal ty jeten time te kam than mos qaj me lote se ty te dua ma shum se krejt ne bote
C´ka po me vyn pranvera dhe kjo pasuri kur e humba me te shtrejten shkreten dashuri.Ne zemer thell emrin e saj me zjarr
Dashuri moj dashuri kush ta ngjiti emrin ty pse nuk shkon te pelq e plaka por te rinjet qe ju del flaka
E dua shkollen e dua rinin te gjitha i lash fillaova dashurin kur ta kujtosh diten kujtom edhe mu kujtoje diten e par kur jemi taku
Mora telefonin nje leter me ta shkru shpiriti jem sa shum te du , sa drite ka dielli sa dirte ka hana. Ruje mesazhin se po ta shoh nana
Lot pas shum koh ti mbylli syt dhe pa dashur kujtohu ne mua te te filloj zemra te rreh ma shpejt se zakonisht por diku shum mbrenda teje jam sa do pak une por nuk e di pse nuk e pranon dhe pse po me mundon
Kur ti je larg e nuk me flet me behet nata 100 vjet, lus peredin te vjen aj qast, une dhe ti te jem bashk, do te shkruaj tash per ty, se dashuria ska kufi!!!!
Ne ora 9 po te pres mbi ure, nuk me del sonte, nuk te pres me kurr... prit prit kot nuk me dole sot. Prita me deshir prandaj LAMTUMIR
Ah kjo jete e shkretme me mashtroj se qiken qe e deshta me tradhtoj e me tjetrin shkoj..., dot e lut zotin qe me ty, te me takoj, dhe te them ne sy, se zemra ime gaboj, qe te Dashuroj
Ah moj jet e zeza jet asgje spaska te vertet Veq me fjal e premtime ma ke mbush jeten time! Zot i madh pse sme ndimon dhe me at qe e dua me bashkon
My new text...
Ec ec mos u pendo, zemra ime ty prap te don, sikur te vdes do te isha krenare dhe te them lamtumir bot tradhtare
Te qetë bisedonim,
mbshtetur n`krahun tim,
numeronim yjet,
dhe zogjtë n`fluturim!
Ikin ditët ikin,
tash u bënë dy javë,
qe kur s`jemi bashkë,
që kur s`jemi parë....
Sa ishim të lumtur,
sikur zogjtë në qiell,
neten ditë e bënim,
e ditën pranverë!
Unë erdha këtu,
Ti mbete atje,
dy zemra u ndanë,
shpirti copë u bë!
 
  Heute waren schon 20 Besucher (42 Hits) hier! Per Me Shum Info : Super-Qendi-Fortesali@Hotmail.Com  
 
=> Willst du auch eine kostenlose Homepage? Dann klicke hier! <=
↕ Mirë Se Vini Te Super Qendi ↕
Image by Cool Text: Logo and Button Generator - Create Your Own