Super Qendi
  Poezi dhe barcelotaa
 


    *

      Ka qen ni her nastradini duke kalu me biciklet po ju ka prish.
      --------------------------------------------------------------------
      Naradini heci me biqiklet deri kur e ka ndreq biqikleten.
      --------------------------------------------------------------------
      U kan nastradini tu hes rrunges edhe do shok i kan thon rrena bre.
      --------------------------------------------------------------------
      Ish kan ni here nastradini edhe i smuhet gruja edhe ne aksham e.
      --------------------------------------------------------------------
      Nje dite kish vdek nje plak dhe pasi nuk ishte Hoxha prezent
      --------------------------------------------------------------------
      Nasradini e ngjalli plaken.
      ---------------------------------------------------------------------
      Qka bëhet kur vdes njeriu? Vorroset...
      ---------------------------------------------------------------------
      Femijut kur i dhemb dhembi qka duhet me i bo?Me ja mshu n'grusht.
      ----------------------------------------------------------------------
      Kur ti hekish floket mos u rruj se te del ma shum...
      ----------------------------------------------------------------------
      Qyr more qka te ka ra ne tok.Motiii o kan
      ----------------------------------------------------------------------
      E pyet mesuesja nxenesin:Islam,numeroj tre kafshe te Afrikes.Islami:Luani...edhe dy krokodilla.
      ----------------------------------------------------------------------
      Çifti i ri i posamartuar vjen në hotel. "Ju lutem dhomën më të mirë për tri netët e ardhshme", thotë burri. Portieri i pëshpërit gruas së re: "Ju pasket fat zonjushë, zakonisht ky e merr dhomën vetëm për ca orë."
      ----------------------------------------------------------------------
      Aktori i drejtohet birit të vet në ditën e suksesit shkollor:"Si kalove biri im, çdogjë në rregull?" "Paj, babi, kontrata ime me klasën e tretë u vazhdua edhe për një vit."
      ----------------------------------------------------------------------
      Shefi i drejtohet sekretareshës: "A keni planifikuar diçka për të dielën në mbrëmje?" Ajo shkëlqen:"Jo zoti drejtor!" "Mirë pra, të hënën mund të vini me kohë në punë!"
      ----------------------------------------------------------------------
      Blerësja në arkë të një shitoreje ushqimore: "Dje keni gabuar për 50 €uro zotëri!" "Ëshë dashur të tregoni menjëherë zonjë, tash është vonë!" "Mirë pra, po i mbaj paratë!"
      ----------------------------------------------------------------------
      Pas dasmës çifti i ri drejtohet në hotel për ta filluar jetën e re. Dhëndri i ri i shqetësuar nga ajo që po e pret mundohet pesë minuta për ta futur qelësin në vrimë për ta hapur derën. "Hë", i drejtohet nusja e re, "mirë po na fillon jeta e re, ë!
      ----------------------------------------------------------------------
      Nje i burgosur po e pye tjetrin,"Per qka t`kan pru k`tu"? "Kurgja, gjykatesi po thot qe edhe Shteti paska prodhu disa monedha sikur t`mijat" !!
      ----------------------------------------------------------------------
      "Sa kushton qethja e flokeve"? "10 euro". "E sa kushton rroja"? "5 euro" ..."Ma rruj koken, pra" !!
      ----------------------------------------------------------------------
      Hyri një gru me dy fëmi në një kafiqë ,po i afrohet kakarjeri dhe po e pyetë: -çka doni të pini? -mbushe këtë (ia jepë cucllenë) mbeti kamarjeri me sy të hapur.
      ----------------------------------------------------------------------
      Ishte njëri dhe e kishte një papagallë, Kurë ky zotriju dilke nga shtepia, papagalli e merrke telefonin dhe thirrke gjithë kund. Në fund të muajtë zotëriut i erdhi 3000 DM që të paguaj (u kallë). E mori papagallin dhe e denoj të gozhduar në murë për një vitë. Papagalli i gozhduar, në murin përballë tij ishte Jezus krishti i gozhduar, papagalli po e pyetë: qe sa je kështu? -Qe 2000 vite. -Q'ja paske q... nanën telefonit
      ----------------------------------------------------------------------
      -A ke degjuar për oqeanin Atlantik? -Po. -Unë e kamë kauar not. -E ti a ke degjuar për oqeanin e Vdekur? -po more. -Unë e kamë mbytë.
      ----------------------------------------------------------------------
      Shkon nji peder,qisi si do në temat tjera,në nji pomp benzini tanen,edhe e mer at gypin dhe e vendos në prapanicë,nga dritarja djaloshi thot : ashtë DIZEL kujdes,ndërsa pederi përgjegj:nuk ka gajle se unë e kom SUPER. jan dy pedera tu bo muhabet njoni i thot tjetrit jom met shtatzan ky i thot lej mos ja qij qat non se na pederat nuk munem me met shtatzan ky tjetri thot po po se mu ka vonu muti qe shtat dite
      -----------------------------------------------------------------------
      Po shkon Hitleri ne aushfic me ni vizite edhe ashtu gjithë jahudite po reshtohen edhe duke kaluar Hitleri pe sheh një fshise duke levizur edhe po therret: ej ti qe je mshef mrapa fshises dil... njoni mrapa fshises përgjigjet: kush me dal se 3 jena.
      ----------------------------------------------------------------------
      Një flokëkuqe, njê zeshkane edhe një bjonde hyjnë në një bar edhe një kamarier ju thotë se osht një pasqyrë magjike në banjo. Ju thotë se nëse para pasqyrës dikush thotë diçka t'vërtetë, pasqyra jau jep ni shpërblim; po nëse rren, pasyra e thithë mrena n'veti edhe s'e lshon ma kurrë. Shkon flokëkuqja edhe thotë:"Mendoj se jom fmena ma e bukur n'këtë bar." Pasqyra ja jep 1 milion dollarë. Shkon zeshkanja e thotë:"Mendoj se jam femra ma e meçme n'këtë bar." Pasqyra ja jep çelësat e Ferrarit t'ri. Shkon bjondja ia nisë me folë:"Mendoj...."e pasqyra e ngrehë mrena e s'e lshon mo...
      ishin kon pas taku nji dit nji kinez nji amerikan dhe nji shqipëtarë dhe në bisedë e sipër kinezi fut gishtin në vesh ne po flet diçka , pasi që kreu iu drejtua shqiptari dhe e pyeti se çfarë bëre ndërsa ai ia ktheu fola me dike me telefon , kur u kthy kah amerikani çka me pa po e shikonte thonin dhe fliste me dike dhe e shikonte në një ekran që e kishte në thua . Shqiptari i inatosur mendoi diçka dhe filloi të goksoj , që të dy ju drejtuan e ti çka po ban kështu , asgjë nji mesazh më erdh nga gruaja...
      ----------------------------------------------------------------------
      Ish kon pas shku nji her nji plak te nji mjek i veshve se nuk ndiente mirë për nji ko,troll dhe mjeku filloi ta kontrolloj pas kontrolle mjeku iu drejtua plakut " Agj a e pi duhanin " plaku i tha se po edhe ate kaçak , agj duhet me e lan se prej duhanit nuk po nien e për qata tê kan lan vesht , agja i habitur e shikoi mjekun e i tha po ti shok mjek se më kan lan vesh ti po don me më lan edhe ment aaaaaa
      -----------------------------------------------------------------------
      -Ish kan nje katunare dhe krejt katuni e thirrnin "sarme",...mirdita "sarme"..mirembrama "sarme"..ku je "sarme", e kshtu me radhe qdo dite. -Nje dite katunari (sarmja), e kishte vendos kush ta therret "sarme" me ja thy hunt! -Del ne rruge e po pret , po pret, ...dikur po vjen nje kalimtare. -Miredita "sarme". -Ah ta q.fsha nanen, e nxjerre nje STUPC dhe e killave katunarin e shkrete. Mirpo ky tipi shkon drejt e ne Polici dhe tregon rastin . ..... mos me zgjat, vjen koha e dalin ne gjygj. Gjykatesi po e pyt viktimen:-Na tregoni rastin ne detaje. -Zoti Gjykates une e thirra me emrin qe e therrete krejt Katuni. -E cili eshte ai emer? -Po ai emer eshte (e shikonte "sarmen"), kur e zijme lakren,eee e mbushim me mish,eee e me oriz, eee e mandej,eee e mandej.... -MBSHTJELLE MBSHTJELLE SE TA KUM Q.. NANEN!!!
      -----------------------------------------------------------------------
      Jam i pamartuar.Isha i fejuar, mirpo martesa deshtoi.Qe PSE: -Per Vitin e Ri vendosa ti dhuroi te fejuares nje pale dorza te Dimrit, e bashke me dhurate edhe nje leter pershendetese. Aty ne shitore takova nje shoqe te kohes shkollore, e cila bleu brek(gaqica). Shitesja me pakujdesi , na i nderroi pakot, keshtu qe shoqja i kishte marre dorzat, e une brekt! TASH MUNDENI ME MARRE ME MENDE TE FEJUAREN TIME, KUR E HAPE PAKON ME DHURATE, DHE E LEXONE LETREN PERSHENDETESE. Qe edhe permbajtja e letres... "Me kete dhurate e dashur, dua te disponoj dhe ta baje me dije se te dua.Heren e fundit kam verejtur qka te mungon, pra tashe i ke ketu ne kete pako.Te deshiroje momente te kendeshme ne to.Deshta ti bleje te leshit, mirpo ishe ndjersite ndoshta, e kete e vrejta edhe te disa kolege te punes.Nuk e dita numrin e madhesise, keshtu qe me ndihmoi shitesja, e cila i provoi per mua.Deshta ti bleje te lekures, mirpo ato nuk mundesh me i deshe shpejt, sidomos kur te takohesh me kolege ne pune.E di qe do te perlyhen shpejte, sepse njerezit i kana duart e papasterta.Po mos u ben merak, se edhe pak e vjen Pranvera, e tani ski nevoje me i bajt. ...te puthe i dashuri i YT.
      -----------------------------------------------------------------------
      Ja sjell kamarieri nji supë nji musafiri,mysafiri e vëren qi gishti i kamarierit ishte mbrenda në supë dhe fillon ta qorton ,pse a? Kamarieri i tregon se mjeku i kishte thanë qi gishtine e ke smut ,dhe duhesh gjithmon ta mbajshë në vend të nxehtë..! A? po a thot mysafiri..po mbaje gishtin në bothë edhe aty e ki nxehtë...a nive a? Po zotri po aty ishte pak para se me ta sjellë supën--bon apetit...
      -----------------------------------------------------------------------
      Dy femije jane ulur ne sallen e pritjes te nje laboratori ne pritje per te bere analizat. Nje nga dy kalamajt qan me te madhe.
      Pse qan? E pyet tjetri
      Sepse duhet te bej analizat e gjakut, dhe do me shpojne me nje gjilpere ne gisht.
      Ma ka thene vellai im me i madh
      Ne ate moment edhe kamalani tjeter fillon te qaje
      Po ti pse qan? - pyet tjetri
      Sepse duhet te bej analizen e urines
      -----------------------------------------------------------------------
      Alo, shtepia Beqiri, eshte zoti Beqiri ne shtepi?
      - Jo, babi nuk eshte ne shtepi.
      - Po zonja Beqiri?
      - As mami nuk eshte ne shtepi. jam vetem me motren.
      - Atehere me kalo motren te lutem.
      Pak disa minutash ne pritje, vajza kthehet tek telefoni.
      - Zoteri, me vjen keq po nuk mund te te kaloj motren, provova deri tani dhe nuk e nxjerr dot nga djepi
      ----------------------------------------------------------------------
      Ne klase mesuesja pyet nxenesit :
      -Ne nje peme jane 5 zogj.Nje gjahtar qellon me çifte dhe vret 3 zogj.Sa zogj mbeten ne peme?
      -2 zogj mesuese ,pergjigjet nje nxenes
      -Bravo e gjete thote mesuesja
      Nje nxenes tjeter ngrihet dhe e kundershton :
      -Ne peme nuk mbeti asnje zog mesuese se u tremben nga zhurma Mesuesja e vene ne pozite mendohet pak dhe i thote: bravo me pelqen llogjika qe perdor.
      Po ky nxenes thote:
      -Ta them edhe une nje probleme mesuese?
      -Thuaje ia kthen mesuesja
      -Jane 3 femra duke ngrene akullore,e para e lepin me majen e gjuhes e dyta me gjithe gjuhen dhe e treta e fut akullore ne goje, cila nga keto te treja eshte e martuar?
      -Ajo qe e fut te gjithe akulloren ne goje -thote mesuesja
      Jo mesuese, ajo qe ka unaze te gishti, por gjithsesi me pelqen llogjika qe ndjek.
      ----------------------------------------------------------------------
      Nje djal i vogel i thote te jatit :
      - Mua me pelqejne hudhrat se mbajne era sallam.
      ----------------------------------------------------------------------
      Nje cift kishte dale xhiro bashke me djalin e tyre. Diku me larg, djali shikon nje grumblull me njerez dhe behet kurioz te shkoje atje.
      - Kot mblidhen njerezit sot. - i thote i ati. Por djali insiston:
      - Epo shko atehere, - i thote perseri i ati, - por mos u vono!
      Atje ishte nje femer qe ishte mbytur. Sapo e kishin nxjerre, e meqe ishte ashtu nudo, polici i kishte vene kapelen e tij ne vendin intim. Djali e pa dhe u kthye tek prinderit.
      - Cfare kishte atje? - pyeti i ati.
      - Kishte te drejte babi! Kot ishin mbledhur. Ishte nje grua qe po bente nje polic.
      ----------------------------------------------------------------------
      Nje djale i vogel e kishte marre zakon qe te thithte gishtin e madh te dores.E ema per ta trembur i tha:
      -Mos bej ashtu, se te gjith femijet qe thithin gishtin shendoshen teper.
      Djali u tremb dhe e harroi zakonin.
      Pas disa kohesh duke kaluar rruges nena dhe djali takuan nje grua shtatzene.
      Djali me te shpejte u hodh dhe tha:
      -Ahaaaaa , un e di ca ke bere ti qe je shendosh kaq shume.
      -----------------------------------------------------------------------
      Ne dhomen e femijeve Eri filloi te bertiste .
      E ema shkon ne dhome pa fryme dhe shikon vajzen dy vjecare qe po i shkulte floket djalit me te madh.
      Duke i qetesuar e ema ngadale i heq floket nga dora e se bijes. Eri qante dhe e ema i thote per ta qetesuar:
      - Eri , mos qaj sepse nuk e ka bere me qellim. Ajo eshte e vogel dhe nuk e njef se cfare eshte dhimbja.
      E ema del nga dhoma por sapo arrinte pragun e deres vajza fillon te bertiste dhe qante.
      E ema kthehet me vrap dhe pyet se cfare ndodhi
      Eri heq doren nga floket e motres dhe kthehet nga e ema:
      - I tregova motres se cfare eshte dhimbja
      -----------------------------------------------------------------------
      Timi ishte teper i gezuar qe po i vinte ne shtepi nje moter ose vella i vogel.Ishte kaq i gezuar sa qe c'do dite i tregonte shokeve dhe shoqeve te klases se ca thonin mami me babin per bebin e vogel. Nje dite e ema e Timit e la Timin ti perkiste barkun qe te ndjente levizjet e femijes.Timi pasi i ndjeu levizjet nuk reagoi shum dhe iku. As ne shtepi dhe as ne klase nuk e permendi me

    *

      Nje grua mbante diet,donte te hum disa kilogram te tepert qe kishte. Ajo shkon ne banjo ban nje tush dhe pas hyp ne peshoren qe ndodhet ne banjo e gezuar hume i thot burrit I DASHUR KAM HUMB 2KG .
      Burri e shikon dhe i thot E DASHUR PO TI ENDE SJE SHMINKUAR

    *

      kishpas planifiku i ndjeri Ibrahim Rugova ne ate kohen e vet me bombardu gjermanin me raket.. edhe tash kur e trus raketen mu nis spo niset pret me ja ni krismen po nuk e nin..
      kur shkon qka me pa 2 miljon shqiptar ishin ngjiten mas raketes e dojshin me shku ne gjermani edhe ata u kna ni djal dhe nena e tij i ka than kur te shkojsh ne klas te pare kur te pyet mesuesja sa vjet i ki i thua gjasht ,
       kur te pyet si qyesh it hua adrian ,dhe kur te pyet a po rritesh i thua kapak.Pasatj kur shkoi ne shkoll ne kklas te par mesuesja e pyet si e ki emrin i tha gjashte ,sa vjet iki i thot adrian , dhe mesuesja i thati a po ban hajgare me mua ky i tha kapak.

    *

      Mallkimi" kosovar.

      1. Marsh pjesë në emisionin e RTK-së "Ngjyra jete"
      2. Të këndoftë Ziber Avdiu në dasëm.
      3. Paç frizurën si të Bajram Rexhepit.
      4. Paç gruan llafazane si Valentina Saraçini
      5. E folsh shqipen si Labi e Loca
      6. Qofsh orator si Benet Kaçi
      7. Marsh shpërblim "Zhurma Show"
      8. Paç zë të mirë si Brikena Beqiri
      9. U ngujofsh në ashensor me Genta Ismajlin
      10. T'u bëfte gruaja Zhade...

    *

      

    *

      Eshte martuar nje fshatar me nje qytetare dhe kur mbyllen ne dhom vajza i thot: me fal por mua ma ka marr virgjinitetin dikush tjeter , katunari i thot , ca ka lidhje edhe mu ma ka marr hasani kolicen

    *

      ish kan niher nje gru edhe pe vet njanin hej a po vjen te shpija jeme nashta e din perqka po po e di per asi seni a po po------------

    *

      pse magari kur ta cije magaricen kshyr ka dilli?
      kshir a ka vakt edhe per ty ehehehheishin kon 3 majmuna kishin ik pi kopshtit zologjik
      majmuni 1 kish hup
      majmuni 2 ish kon tu hanger banone
      majmuni 3 jam tu ja kallxu ciket vic

    *

      ishin kan amerikani gjermani edhe shqiptari.edhe ju kan thon me ju cu ne sahar shka kishi marr me veti.
      amerikani ka thon buk kur te unton a me hanger
      gjermani ka thon uj ku te merr etja pi uj
      shqiptari une marr der te kerrit kur te me vjen nxet e celi xhamin

    *

      1.Amerikanja : yes yes
      2.Gjermanja : gut gut ja ja
      3.Shqiptarja: pash zotin mos i trego askujt

    *

      ishte nji polic n’rrug
      kur po kcur pak po vjen nji njeri tu vrapu
      ku e ka ordinancen doktor ….
      ja ktu tha polici!
      hyn te doktori dhe i thot:
      doktor ndihm-ndihm…
      cfar ke e pyeten doktori i friksuar?
      e kam golltitur celsin e shtepis!
      doktori:aiiiiiii paj hyr ka dritarja

    *

      ishin kan niher shiptari gjermani edhe italiani
      edhe jan kan do pula edhe ni knus me ni koqak edhe knusin e kan ba si pul edhe a po muj me gjet se cili asht knusi hin gjermani sun e gjen hin italiani sun e gjen kur te hin shiptari ja ban kush asht aj car qe i ka gjeth kto femna knusi e qon kryt edhe e gjan.

    *

      na ishin nje her nje amerikane nje shqiptare edhe nje gjermane qe te ria kane pas me lind edhe vje mjeku se pari radhen e kishte amerikanja edhe e leshon muziken edhe femija del tu kcy,
      tani radhen e kishte gjermanja qa mi bo qa mo bo merr nje lule edhe ja afron edhe del femia duke marre ere,tani vje radha e shqiptares te gjitha mjeku ja provon por agje nuk bon pune edhe me ne fund mjeku lodhet edhe tu dal e shane me none del femija tonen.

    *

      e pyet gruaja burrin,
      sa here me ke tradhetuar?
      nje here i thote burri,me gruan e komandantit..
      po ti,e pyet burri gruan??
      une dy here i thote gruaja..
      me komandantin,dhe gjithe ushtrineee

    *

      Rrinë plaku dhe plaka.
      Plaka i thotë;
      - Plakush, unë akoma dij t’i çoj këmbët përpjetë…
      - Di edhe unë, ia kthen plaku.
      Po kush do t’na e "bëj atë punë" se…

    *

      -A e ke pa që secili kondom, në fund e ka numrin serik…
      -Jo, i përgjigjet shoku.
      -Normal që s’e ke pa, se kurrë nuk e ke shpërvjelur deri në fund.

    *

      Një pjestar i KFOR-it, bën pompa (skleka).
      Afrohet Azemi, e shikon, e shikon, e shikon…
      Më ne fund i thotë:
      - A nuk po e sheh o hajvan, se te paska ikë…
      Djali:
      - Nënë, baba mka sha sot
      Nëna:
      - Të shau!! Po si të shau?
      - Më tha ,,Ik se ta q. nanën...
      - Mos u bën merak... s'e ka nëna at fat!!!

    *

      Disa fëmijë po grindeshin me njëri-tjetrin se kush e kishte gjyshin më të gjatë. I pari tha - Gjyshi im është i gjatë sa një pallat pesëkatësh !
      I dyti tha: - I imi është i gjatë deri tek retë !
      - A ka kapur diçka të butë aty - e pyeti i treti ?
      - Po - ia preu i dyti.
      - Kanë qenë bolet e gjyshit tim - iu përgjigj i treti

    *

      Takohen dy shoke ne rruge por njeri prej tyre ishte i merzitur dhe tjetri e pyet:
      - Cfare ke?
      Ky i pergjigjet:
      - Po ja , kur u ktheva mbreme ne shtepi, gjeta gruan ne shtrat me nje gjerman.
      - Po ti cfare i the?
      - Cfare ti thosha , une nuk di asnje fjale gjermanisht !
          o

            BURRI NE GJERMANI
            Burri punonte ne GJermani,nje dite kthehet ne shtepi ashtu pa i lajmeruar... kur i ofrohet shtepise,ne oborr,gruaja pastronte rrobat,burri i shkon ngadal nga mbrapa.. edhe ia mbyll syte me duar ..ajo filloi po i prek duart e tij the po i thote: POSTIERI OSE PYLLTARI JE ........


          o


            18 pm          o           
          o            jan kan 2 bretkoca tu rrezit dhe ja nis shi
            njera thot ajde im ne uj se po na lag shiu

          o            Nje Polic dhe nje qytetar nga Prishtina shkuan ne Spidtalin e gjinekologjise,se grate e tyre kishin lindur...
            pas pak kohe del nje moter medicinale me nje zezak te vogel .
            -Hooopaaaa, beri nga habia qytetari...
            - Eshte i imi sigurisht, se gruaja ime edhe gjellerat gjithmone i shkrumon....

          o            Skenderbeu e mori kalin dhe u nise
            tak alak tak alak tak alak tak alak tak alak tak alak tak alak tak alak tak alak tak alak tak alak tak alak tak alak tak alak tak alak tak alak tak alak tak alak tak alak tak alak tak alak
            tak alak tak alak tak alak tak alak tak alaktak alak tak alak tak alak tak alak tak alak tak alak tak alak dhe arriti ne KRUJ

          o

            Qysh thojn grat ne seks???
            Gjermanja thot ohhh mach weiter!!!!!!
            Amerikanja thot yeahh baby yeah!!!!!!!!
            kurse shqiptarja thot OOhhhh pash zotin mos i kallxo kurkujna!!!!!
            _________________

         

            u kanen ni njeri edhe ka shku me ble mushkri edhe kur i ka ble nipar i ka mshef te mushkrit kur u shku te arkame pagu k a kesh shum edhe aj shitsi ja ka bo kadal s po te bin mushkrit aj i ka nxjerr e ka than qe merri se veq bona hajgare e shitsi as qe e ka dit qe i ka vjedh
            Ishin ra dy dembela me fjet,fryen era dhe e hap deren kur po ja bon njani dembel tjetrit allahile per sa koh mundesh me mbyll deren,tjetri i pergjigjet po per nja nje jav,ai tjetri po shikon i habitur edhe po i thote,,O KU JE RAKET BRE''
                +

                  

                +                  Ka qene hasa dhe hysa ata e kane bere ne plan per te shkuar ne disko por
                   babai i tyre nuk i ka lene atehere hasa i ka thene hyses a shkojme ne dhome edhe e bejme sikur ne disko ata e ndezshin dhe e fikshin driten hasa ja ka shkel hyses kemben hysa tha kush ma shkeli kemben hasa i tha aaaaaiiiiii sa njeriu eshte ketu.

                +                  

                +                  ni polic ishte ne komunikacion dhe qka gjajke nalke dhe nje ujk ka kalon andej tu ngajt edhe e nal polici dhe e rre shum edhe ujku veq nalet dhe e kqyr?ja ban polici qka po kqyr! ujku ja ban nuk ki faj ti jo po kam faj un qe nuk te kam hanger sa je kan ti rujt lopt.

                +                  Ka qene komandanti me ushtaret e vet,komandanti po ju thot ushtareve te behen rresht sipas shkollave qe i kane kryer te gjithe po rreshtohen ndersa njeri ka mbetur pa u rreshtuar komandanti i tha
                   pse ti nuk po rreshtohesh ushtari tha une nuk di se ku te rreshtohem sepse nuk kam te kryer asnje shkolle komandanti i thote eja pra mbas meje.

                +                  Na ishte nje here Nastradini ne oborr me gomeret.Shoket kur kaluan e pyeten.
                  -Si i ke djemte o babai i gomereve.
                  Mire po si jeni ju o bijte e mij, tha nastradini.                  3 Vajza hypin ne nje tretn njera eshet gjermane tjetra zvicrank e tjetera Shqiptare edhe kjo gjermanka e nxer prafumin edhe kur te qet thot madeni Germany
                  Zvicranka e nxer pafumin e qet thot madein zhvicerland kjo shqitarja tja fut pordh edhe thot madein FASULJA. LooooooooooooooL

                +                  Mesohet se Drakula jetonte vetem me gjakun e femrave te virgjera. Ne vitin 2004 vendosi te vije ne shqiperi dhe per pak, desh vdiq nga etja

                +                  Nje vlonjat shkon ne nje restorant per te drekuar me nja dy shoke, pasi mbarojn se ngreni vlonjati ngrihet per te shkuar ne tualet por pa hyre mire pastrusja e restorantit i thote,
                   me falni por aty eshte tualeti per femra, dhe vlonjati me edukat i kethen pergjigje, me falni zonie po ky imi per cfare eshte!

                +                  Njani kerkonte femer te persosur per martese ajo duhej te kishte, koken si amerikane, trupin si italiane dhe kembet si japoneze, pasi refuzon disa sosh, njera qe ishte ne radhe i thote:
                   kam degjuar kushtet tua por a bon ta shoh ate sendin tend njehere, pasi e sheh ajo ja kthen: qysh po mendon ti me qate antene te dredht ty me ti nxan tri kontinente a?
                  _________________

                +                  

                +                  U kan ni qik edhe ni djal edhe jen kan en bodrum ja kan nis mu ....... edhe i ka pa baba i asaj qikes ja ka bae qka po bani ja kan bae po .... aj ka than aha une menofta qe po pini cigare

                +                  Po e shikon Bali, Swiss Loton.
                  Havushja ishte shtrirë, e kishte zënë gjumi.
                  Po e shikon Bali TV, edhe hoooop, e zuni preminë.*Jack Pot
                  -Havushe, premia, na ra premia.!-fillo të bërtas.
                  Havushja hiç s’po përgjigjet.
                  E prekë Havushen, hiç. E shkundullon Havushen, ajo hiç.
                  Kur ia prek pulsin, puls hiç.
                  -Vallha kur ta don, ta don!- tha Bali

                +                  e kish thirr mbreti hajradinin edhe ja kish boe 3 pytje
                  1.sa ka yje ne qjell
                  2.ku mesi tokes
                  3.qka jam tu menue une

                  Si mos ti dish per 1 jav qeto pytje te vrami
                  Edhe hajradini shkon me shpi edhe i kallxon nasradinit
                  nasradini thot:lema ket pun mue une shkoj dhe pergjigjna
                  Shkon nasradini mbret ja bon pytjen e par

                  1.sa ka yje ne qjell thot nasradini:sa kime ki kry ti mbreti thot:po mir
                  2.ku mesi tokes thot nasradini qaty ku je ul ti mbreti thot:mir asht
                  3.qka jam tu menue une thot nasradini ti je tu menue qe jam hajradini po une jam nasradini.  Ishin kon ni burr edhe ni gru te dyt shum te bardh me flok me vetlla me krejt te bardha
                  .Edhe e bojn ni thmi e ai thmija osht i kuq flokt e kuqe vetllat e kuqe e krejt.Shkojn te mjeku edhe e vesin pse kta dy te bardh e thmija i kuq.Mjeku i vet se sa her boni seks
                  -1 her ne mujt - thojn ata
                  -Osht puna e ndryshkit - thot mjeku ghaghaghaghgha e trent a
                      #

                        Ne nj aeroplan ushtarak kan fluturu nj Gjerman, Italian, Shqiptar dhe nj Grek. Duke fluturuar prishet nj motor i aeroplanit dhe smundet me e mbajt rendesin, vullnetarisht si patriot duhet 3 veta me kcye prej aeropllanit.
                        Fillon i pari:
                        per Emrin e popullit Gjerman kcej i pari.
                        i dyti:
                        per Emrin e popullit Italian kecej edhe une,
                        tona i vjen reni Shqiptarit:
                        Per Emrin e popullit Shqiptar e xhuj ket Grek

                      #                        Shkojne Hasa Hysa me vjedh dhe Njani hyn ne magazine me vjedh e tjetri rrin me rujt dhe hyp ne lis.
                        Pak me vone vjen atypari nje Polic dhe e shef Hysen ne lis dhe po e vet-qka ke hyp ne lis bre
                        E ky i thot: qe po lexoj vjersha
                        Polici: hajt ta degjoj nje
                        Hysa: O sa mire po rrezon hana ik o Has se tu qi Nana

                      #                        I troket Hysenit vdekja në derë:
                        - Kam ardhur për shpirtin tënd.
                        Hyseni kthehet, dhe bërtet:
                        - Razë, shpirt, po të lyp dikush.

                      #                        vjehrra i thot nuses
                        quu oj nuse, shoqet e tua po zgjohen ne 8 nsabah e ti deri 12 ala tuj fjet je !

                        nusja ja kthen nga dhoma gjumit
                        a po a?po edhe shoqet e tua gjith i kan fotografit ne bandera, e ti çka po pret?

                      #                        Burri: E dashur sot kam shit 3 dishek edhe 20 par brek
                        i kam fitue 800 Euro.
                        Gruja: I dashur sot me ni dyshek pa brek kam fitue
                        2000 Euro.

                      #                        Tradhtia
                        Takohen dy njerz ne parajs dhe njeri e pyet tjetrin pse ke vdek"Ai i pergjigjet jam ngrier ne friz ndersa ky e pyet ate tjetrin e ty pse ke vdekur duke shkuar ne pun me than se eshte duke te tradhtu gruaja une ja futa vrapit per ne shtepi
                         kur arrita e pash gruan duke fshir ne kuzhin dhe nga gezimi qe nuk me tradhtoi vdeka e ky tjetri ia kthen po pse nuk erdhe me e hap deren e frizit dhe kishmi pshtu tu dyte.

                      #                        --- Baba dhe djali -- Duke ec baba me djalin e vet rruges djali e pyt baben o bab pse i kan var qeto qipsa qetu baba i thot per me tregu qe osht shitore o bir -djali thot ani bab duke ecur e pyt prap o bab pse i kan var qeta mish qetu - baba i thot per me tragu qe osht mishtore o bir -
                        kur mberrijn te shkolla i thot djali babes o bab pse nuk i vjerrin edhe arsimtaret qetu me tregu qe osht shkollQUFI TESTON Qufi i vocerr i afrohet frikshem nënës dhe e pyet:
                        -Nënë kë e do më shumë: mua apo pasqyren që e ke në dhomë?
                        -Natyrisht se ty loqkë!
                        -Shumë mirë se veq sa e kam thyer pasqyrën!-ia ktheu Quni- QUFI NE OREN E GJEOGRAFIS E pyet mësuesi Qufin :
                        -Quf,na gjejë detin Adriatik.
                        Qufi prek e prek nëpër hartë e profesori po e pyet pas pak:
                        -Hajde Quf,qka po prek ma aq shumë ne hartë
                        -po lypi ku është lagtë,profesor

                      #                         DJALI Na ishte njeher nje djale dhe gjdo merembje para se te binte kur hinte ne dhome nje her pshtynte nga dritarja tani binte ne shtrat kur nje nate pshtyni ne shtrat dhe ra nga dritarja.Pastaj del Thaqi edhe i thot mesuesja kush e zbuloi Ameriken Veriore ai thot.....
                        Rugovaaaaaaaaaaaaa

                      #                         MESUESI DHE NXANESAT nje nje or mesimi mesusja e i thot ni nxensi qu ti dhe lakoma fjalen laj
                        ai thot un laj, ti lan,ne lajm e nalet e i thot mesusja pse u nale thot djali po mesuse u hargjit bujleri

                        Hasa e hysa ishin kon ne burg e hasa mer ni gur e nis me shkrujt te muri i thot hysa mos o has mos shkruj se po na perzan prej burgu...
                        Ni lyps lypke ne udhe e kish ul kryt te posht e thoshte:O Zot qomi 10 euro,edhe veq qishtu kish pas thon.Qaty kalojn nja dy postjera e kur e shohin ashtu,njoni thot po ja lojm 10 euro tjetri tha hajt se 5 i ka boll.
                        E ja lan 5.Ai lypsi kur i qel syt i she 5 euro kshyr kur i she ata te postes tu shku e thot"O Zot mo mos um qo pare permes postes se kta gjysen po mi nalin".

                      #                        ishe kone nje gru dhe i kishe thone djalit te vet hajt shko deri te kujshia e lypja nje meter, kure shkone djali i thot kujshine me ka qu nona a e ke nje meter, e ai kujshia i thot shko thuje nones tone nuk e kame nje meter hihihi.

                        Kish qen Nje I menqure Ne thojza ihhi Edhe tani eka pas nje peshk edhe eka nervozue nje dite edhe eka marre pershkun edhe ika thon tash kom me te myt kom me ta shtije kryt
                         Ne ujishin kan 3 qika njera e Gjilanit njera e Ferizait edhe njera e Drenices edhe kan shku ne kafiq pi diqka...
                         kur i pyt kamarieri se qka doni me pi kjo e Gjilanit thot mu birma nji dredhz... kjo e Ferizait thot mu nje moll.. kurse kjo e Drenices thot mu birma 1 kalavesh rrush edhe njo 2 killa BANANE...

                      #                        Ishe kan nje Zoge edhe nje Zogeshe Zogu e pyte Zogeshen a ciu cui Zogesha i thote ncuk e pyte edhe nje her a ciu ciu apet i thote ncuk kure mase 15 minutave Zogesha i thot umfale po qitashe a ciu ciu Zogu qitashe ciu ciu ne dore ....

                      #                        shkojn tre shok me ble kondoma ne kiosk lyp i pari italiani thot dua 4 kondoma 1 per te merkuren 1per enjte,premte,shtunde:i 2 lyp shqiptari thot mi jep 7 kondoma 1 per te hanen ,mareten ,merkuren ,enjten,premten,shtune
                        .dielen italiani shikon me habi :i vie radha zvicrranit aithot mi jep 12 kondoma ,shqiptari dhe italiani habiten shum, zvicrrani thot 1 per janar 1 per shkurt 1mars PER TAN VITIN.....

                      #                        pse Lul nuk je kan dje ne shkoll? e pyeti msusja Lulin
                        Luli: po.. psuse dje erdha kah shpija jote dhe t'i pash tlinat tuj u ter, e thash se nashta nuk ka msusja shka me vesh e nuk vjen hiq ne shkoll, e per qata nuk erdha dje.

                      #                        Ka qen nje dite e bukur me diell,dhe lakra kishte hapur fletet e saja kur speci e sheh lakren ia kthen oj laker qka je haparesh ashtu at gjuhna------
                            *

                              shkon njani mu rru, edhe rruhet posht e nalt per 5 euro,,edhe kthehet nje shtepi i tregon grus te vet ajo thot edhe un njeri po shkoj masi koka lir, shkon kjo gruja edhe e pyt apo me rruni sikur burrin tem per 5 euro,
                              ,berberi i thot ti duhesh me pagu 10 euro se te aj kam pas ku mu majt e te ti nuk kam kthehet gruja te shpija edhe i tregon burit se qe i kishte kushtuare roja 10 euro e buri e vet a ke mashkull a femereNje aeroplan pasi i ndalen motorret fillon te rezohet.
                              Nje femer ne ate rast fillon te bertas:
                              Masi veq po vdes kisha pas qef me ndie veten per here te fundit femer.
                              Nje burre pasi e degjon qohet dhe e hjek kemishen dhe i thot:
                              -MERRE E HEKUROSMA QET KEMISH

                            *                              shkon ni shiptar en gjumuni. ai ish kon teper i dhonen mas muzikes. e kish pas marr me veti ni kasete me qitelia. si tmrrin en gjumuni, hyp en taxi e i thot gjermonit lshoma qit kasete! ai e lshon e kur tja nis oooiiiii uuuuu bre e qitelia cingelinge cingelinge trang trang.
                               taxisti e nxerr fill kaseten e i mshon kshtu per dore tak tak tak se kujton se mes ju ka pshtell kaseta.
                                  o

                                    Në ditarin e një gruaje që kishte udhëtuar me anije shkruhej:
                                    - E martë, është dita e tretë e udhëtimit në anije. Sot m’u afrua kapiteni I anijes dhe po më vardiset…
                                    - E mërkurë, kapiteni I anijes më ftoi për drake në kabinën e tij…
                                    - E enjte, kapiteni I anijes kërkoi që ta kaloj natën me mua…
                                    - E premte, kapiteni I anijes më kërcënoi se nëse nuk pranoj të flej me të do ta fundos anijen bashkë me 387 pasagjerë…
                                    E shtunë, I shpëtova 387 pasagjerët e anijes sonë!
                                        +

                                          Ajri
                                          Pse në mëngjes heret ajri është shumë i ftohtë?
                                          "Sepse ka ndenjur gjithë natën jashtë".

                                        +                                          Majmuni
                                          Rrusta kishte hipur në një degë të lisit dhe hante banana. Shokët, që i kishin zili, i thonë:
                                          - Zbrit ore poshtë, majmunët kaherë kanë zbritur nga drunjtë.
                                          - Po i shoh! – përgjigjet Rrusta.
                                          *****************
                                          Vullkanizuesi i posamartuar, e sjell nusen e re ne banjo, e mbush kaden plote uje dhe i thote:
                                          -"Zhvishu dua te te provoj se je apo jo e virgjer". Nusja zhvishet me habi dhe e pyet:
                                          -"Po pse ketu, le te shkojme ne shtrat!?"
                                          -"Hyre ne uje, dhe nese paraqiten fluskat s'kemi pse te shkojme ne shtrat" - ia kthen ky.
                                          Vetem tre here
                                          KAN DAL DJALI NUSJA DHE NENA ME PI KAFE NE NEJ RESTERAT KUR KA DHKUE KAMARJERI ME I VET QA PO DONI ME PI DJALI JU PERGJIGJ NJE KAPUQIN PO ASHTU EDHE NUSJA KURSE NANA I KA THEN DJALIT KAPU QINI JU SE UN PO RRI QETU E PO PI KAFE
                                          Dy miq diskutonin dhe bisedonin per miqesine e dashurine qe kishin mes tyre. Kur njeri e pyeti tjetrin ,, Po te vdes une para teje, a do te vish ne varrim ?, ai ju pegjigj : ,, Me kenaqesi "

                                        +                                          Dy vajza adoleshente po laheshin nën dush dhe njëra prej tyre tha:
                                          -Majmunit tim të vogël kanë filluar ti dalin qimet.
                                          Ndërsa vajza tjetër tha:
                                          -Kurse majmuni im ka filluar të hajë dhe banane...
                                              #

                                                I kish dek nana nje bjondes nje dite,dhe ajo u merzit shum,pasneser u merzit mas shum...-cka ki more?-jam merzit shum se mue para nje dite me deki nana edhe tasht veq sa fola me motren ne gjermani e me tregoj se edhe asaj i kish dek nana.....

                                              #
                                                Mjeku i thotë Hasës: Duhet ta bëni analizën e gjakut,urinës dhe nevojës së madhe. Hasa i thotë: Urdhëro shoku mjek brekët e mia, aty i ke të gjitha

                                              #                                                C'thone femrat e vendeve te ndryshme kur bëjnë dashuri ?

                                                Anglezja thot ' yes, yes'
                                                Gjermanja 'gut, gut'
                                                E Shqiptarja 'pash zotin mos i trego askujt'

                                              #                                                

                                              #                                                I bertet mesuesja nxenesit pse u vonove sot,nxenesi po e qova lopen me eth mesuesja a s'boni baba a nxenesi po po mezati ma mire--------

                                              #                                                CiftiNje cift pleqsh po festoni pervjetorin e marteses nudo.Plaka i thote plakut:-I dashur po ndjej akoma nxehtesine ne trup si para 40 vjeteve.Plaku:-E dashur, te kane rene cicat ne pjaten e supes.-----

                                              #                                                

                                              #                                                Nje kinez shkon te doktorri. Pasi hyn ne zyre doktorri e pyet cfare ka.- Me jep fjalen qe s'do qeshesh - i thote kinezi.Dhe doktrorri i jep fjalen.
                                                 Kinezi heq pantallonat dhe breket dhe i tregon penisin qe e ksihte shume te vogel. Doktrorri mezi po mbante te qeshuren po me profesionalitet e pyet:- Cfare problemi ka ?- Ka 3 dite qe me eshte enjtur

                                              #                                                

                                              #                                                Ishin kon ni burr edhe ni gru tu bo seks en dhom , edhe hin djali i tyne en dhom edhe i tho: BAB SHKA JE KA BON? baba i pergjgjiet: QE DJALI JAM JOM TU TA BO NI VLLA . djali ja kthen prapanicen babes edhe i thot: BAB QE EDHE MU BOMA NI BICIKELL

                                              #                                                Nje djale i vogel e kishte marre zakon qe te thithte gishtin e madh te dores.E ema per ta trembur i tha:
                                                -Mos bej ashtu, se te gjith femijet qe thithin gishtin shendoshen teper.
                                                Djali u tremb dhe e harroi zakonin.
                                                Pas disa kohesh duke kaluar rruges nena dhe djali takuan nje grua shtatzene.
                                                Djali me te shpejte u hodh dhe tha:
                                                -Ahaaaaa , un e di ca ke bere ti qe je shendosh kaq shum
                                                Kishin qen dy shok të mirë dhe kishin pas pir tër naten deri sa jan dehur dhe kishin vendosur te kethehen në shtëpi por ishte shum von dhe nuk kishte ma autobus dhe vendosen me marr nje taxi
                                                ,shkun te taxisti dhe po e pyesin se sa kushton për tre vet deri te filan rruga,
                                                kurse taxsisti po ju thot po ju qenkeni veq dy veta pse po thua tre kurse i dehuri po i thot pse a ti nuk vjen me neve a ?
                                                Eshte martuar nje fshatar me nje qytetare dhe kur mbyllen ne dhom vajza i thot: me fal por mua ma ka marr virgjinitetin dikush tjeter , katunari i thot , ca ka lidhje edhe mu ma ka marr hasani kolicen

                                              #
                                                ishin kan amerikani shqiptari dhe gjermani dhe i pyet zoti cili e keni baben me te vogel gjermani thot baba jem hyp ne shkam per me qel deren. amerikani thot baba jem hyp ne karrik per me perkdhel qenin.
                                                 shqiptari thot baba jem me ka dek e pyt zoti qysh po thot tu mledh dredhza me shkall, mu ka mbyt.
                                                    *

                                                      moj e mir qe po me shkon me lop apo mi jep qato molla permi shok permi shok e ner jelek largou djal e mos mi prek se jan te embla e qesin sherbet kmisha e trash po mi vret me kmish te holl po me vjen Lezet kur po mi prek po Derdhna krejtt

                                                    *                                                      Po e takon Tali Tulin e po i thot:
                                                      O Tulo , po me vjen keq, po per nere, dje e kam pa gruen e tane me Lalin ne kallamoq te Kulit.
                                                      Tuli po ia kthen:
                                                      Ai burre , cka po me kallxon mue , po as ara e as kallamoqi i jem nuk jan , shko e kallxoj te zotit te ares.---------------

                                                    *                                                      Ishin Kan 3 Vajtza Ne Tren Nje Gjermane Nje Zvicrank Edhe Ni Shiptark Dh Duke Shkuar Rruges Gjermanka E Nzjerr Parfimin Edhe E Qet Do Dhe Ja Ban Made In Germania Mas Andej Edhe Zvicranka E Qet Dhe Ja Ban Made In Suiss
                                                      Kurse Shiptarka Nuk Kish Pas Parfim Dh E Leshon Ni Pordh Dhe Ja Ban Made In Pasul

                                                    *                                                      Plaçkitsi

                                                      En 12 t’nates bon telefoni en stacion t’policis edhe Nihet ni zo i femnes:
                                                      Em ka hi ni person i panjoher n’banes, ju kisha lut me ardh mi marr nesër ka ora 10.

                                                    *                                                      Qeli me flok

                                                      Ni mjek thirr en stacion t’policis edhe ju thot: Ni budall i rrezikshem u ik pi spitalit.
                                                      Po a? Qysh doket? - Osht qel, i ka flokt e gat. Thot Doktori
                                                      Qysh muNet mu kon qel edhe mi pas flokt e gat? – bohet nervoz polici.
                                                      Po a t’thash qe osht budall.

                                                    *                                                      Dhondrri kursys

                                                      Gruja pi thot burrit t’vet tamashqar:
                                                      Burr, qika hini n’dhom t’veten me ni djal, e kan nal driten edhe ju ka ul n’prehen en karrik…
                                                      Qeky dhonderr pe mu përshtatka, edhe pi kursejka rrymen edhe pi përdorka viq ni karrik.

                                                    *                                                      Nje fshatar po kthehej ne shtepi nga pazari, por kishte ndjesine sikur kishte harruar diçka , por nuk po e kujtonte se çfare.

                                                      Ndersa po i afrohej shtepise, kjo bindje ju be kaq e forte saqe ai ndali kuajt dy a tre here., krruajti koken i turbulluar dhe perpiqej te rikujtonte çfare kishte harruar, por me kot.
                                                      Me ne fund arriti ne shtepi, takoi te bijen, e cila duke e pare me çudi thirri: "Baba, ku e le mamin?!"...

                                                    *                                                      nje dit tek porti i durrsit vjen nje anije nga amerika.amerikani shikon per puntoret por nuk sheh vetem njerin.ky qe ishte posht i thonte:hidhe litarin.dhe ai nuk e dinte ca thoshte por prap ai:
                                                      hidhe litatin.shqiptari u lodh dhe i thot: du ju spik english?jes i thot amerikani. hidhe pra litarin.

                                                    *                                                      nje shoke e thrret ne telefon ni shoke te vetin ne mbrmje per me zuzaten dhe ky shoki itij e kap telefonin ky i thot alo ky tjetri ja kthemn me falni a eshte stacioni i veterinaris
                                                      jo gabim jeni ky tash i thote/PO QA PO LAJMROHET KY KALI/ --------------

                                                    *                                                      Ka qen nasradini ne rrug, u arrdh nje njeri dhe i ka thon ik nasradin se po vijn mi marr magart ne kollotje. Nasradini u ik u shku ne shpi kur u shku ne shpi gruja
                                                       i ka thon qka je lodh kshtu?Nasradini:po vijin mi marr magart e ika se po me marrin edhe mu!
                                                      Supa dhe nona
                                                      Ni djal shaki ulet me honger buk me baben e vet. E kërkon supen e ja nisin mi qit syt lot pi supes nxet.
                                                      Pse pe kan? Pi thot baba i vet.
                                                      Mu kujtu nona e dekne.
                                                      Edhe baba i vet e kërkon supen e ja nisin mi qit syt lot.
                                                      Pse pe kan? Pi vet tash djali baben.
                                                      Mu kujtu nona jote se çfar kupili ma ka lon.
                                                          o

                                                            Mullungat dhe shpija
                                                            Ni pijanec e nal njonin ne rrug edhe pi vet: Sa mullunga i kom en kry?
                                                            Pesë, i thot kalimtari.
                                                            Eh, d.m.th. edhe tre bandera i kom edhe mrriva n’shpi.

                                                          o                                                            A i don grat nervoze?
                                                            Jo!
                                                            A I don grat qe kerhasin ne gjum?
                                                            Jo!
                                                            A I don grat e ftofta, frixhide?
                                                            Jo!
                                                            Ani qka dreqin pra po I vardisesh grus teme?

                                                          o                                                            E qiti msusja valin ne tabele dhe po e pyet:
                                                            Sa bojn 2+2
                                                            4!
                                                            E 3+3
                                                            6!
                                                            Val, ti po numron me gishta, tash shtini duart ne xhepa dhe tregom sa bojn 5+5
                                                            Hmmmm… 11?
                                                            Val diqka po te del teper?
                                                            Po msuse pse me the mi shti durt ne xhepa?

                                                          o                                                            Kishte hip nje maqedonk ne taksi DE LUX edhe shti hip perpara te shoferi,edhe rahatohet edhe e pyet shoferin MOZH DA SE PUSHIM TUKA shoferi ja kthen MOZHE AKO NE TI SMETA VOLLANOTABORTIMI
                                                            Një student duke hyrë në provim të lëndës së INFORMATIKËS nga frika se sdo të mund ti përgjigjet pyetjeve të cilat i mori në tiketë, u ngrit në këmbë dhe tha.
                                                            Shoku profesor unë po abortoj! Profesori i habitur gjithashtu u ngrit në këmbë dhe foli: vetëm këtu në klasë jo të lutem!


                                                            E dashur, në zemrën time është një livadh, e në atë livadh është një lule, e ajo lule je ti" - i thotë djali vajzës.
                                                            -"I dashur, edhe në zemrën time është një livadh, në atë livadh është një kali, e ai kali je ti" - ia kthenë vajza.

                                                            Kishin qenë dy gjela, njëri i thotë tjetrit:
                                                            hajde të shkojmë se në frigon e dyqanit përballë kishin ardhur plot pula cullak --------------

                                                          o                                                            HUMOR- Ish kan ni berber ose frizer qyshdoni merneni shkojn dy shok mu qethën
                                                            edhe kur mrrin aty dera ish kan mbyllur edhe berberi e kish shkru ne der o myshteri te mi
                                                            -prej sodit nuk rruj mu nalt vetem posht se ekish ndrru duqanin prej katit 2të ka zhdrip posht te kati i par.

                                                          o                                                            Kola i semure ne spital. Shkon ta vizitoje Zefi...pasi e pyet se si je e si ndodhi e shume e shume te tjera....
                                                            i jep edhe nje kavanoz me mjalte....tek je korite....i thote Kola.....pse mor a spo mundesh me e hanger a??
                                                            e pyet Zefi...Jo mor por paske pru (sjell) pak....eh...thote Zefi...e ka ba Bleta...se ta kisha ba une ta kisha pru (sjell) nje kove plot....

                                                          o                                                             ishin pas shku hasa edhe hysa me vjedh ni motorr edhe gabimisht hyjn ne stall te derrave edhe hasa hyp mbi derr duke mendu se asht motorr kurse
                                                            hysa shkon mbrapa me e shty motorrin edhe ne at qast derri i liron do gazra pastaj hasa thot o hys shtyje shtyje se po don me dhez

                                                          o                                                            Shkojne Hasa dhe Hysa me vjedh ne nje magazin ,dhe njera hyn ne magazine me vjedh, kurse tjetra rrin me rujt dhe hyp ne nje lis.
                                                            Pak me vone atypari vjen nje Polic, dhe e sheh Hysen ne lis dhe e pyet :qka ke hyp ne lis bre?
                                                            po lexoj disa poezi ia kthen hysa.
                                                            mire pra mund ta thuash nje poezi dua ta ndegjoi -i thot polici
                                                            mire thote hysa -dhe ia fillon :" O sa mire po rrezon hana ik oj Has se tu qi Nana"

                                                          o                                                            Duke shkuar rrugës nje njeri i, po e sheh një bjondinë të bukur, e cila
                                                            me vështërsi e ndërron rrotën e veturës.
                                                            - Zonjushë, më lejoni që unë t’ju ndihmoj!!!
                                                            Pasi e vendosi rrotën, bjondina me mirësjellje falënderuese
                                                            i drejtohet.;
                                                            - Ju lutem, si shpërblim doni t’ju jap para, apo t’i zhveshi brekët?
                                                            - Jo moj, më mire para, ia kthen ai . Ku ta dij, brektë e tua
                                                            a i bëjnë tamam, gruas sime sime.

                                                          o                                                            Nje vajze nga fshati i kishte humb gomari , tek po e kerkonte kryqezon ne rruge nje djale simpatik, ai po e shikonte dhe e shihte ne sy, ne nje moment i thot :
                                                            - O zemer... ne ata dy syt e tu te embel po shoh ne keto momente gjithe boten
                                                            - A JO SHUM E LUMTUR I PYET - Po gomarin tem apo e sheh nakun???????.....

 
  Heute waren schon 20 Besucher (77 Hits) hier! Per Me Shum Info : Super-Qendi-Fortesali@Hotmail.Com  
 
=> Willst du auch eine kostenlose Homepage? Dann klicke hier! <=
↕ Mirë Se Vini Te Super Qendi ↕
Image by Cool Text: Logo and Button Generator - Create Your Own