Super Qendi
  Rrit Shpejsin e Ramit ne Xp
 

per te ritur shpejtesin e Ramit ne XP duhet vepruar ne kete menyr :

Si ti rrisesh shpejtesine RAM-it ne XP?

Praktikisht do te evitojme qe XP te perdore file-n Swap ne vend te RAM-it.
procedoni Start->Esegui->regedit dhe gjeni celsin HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlSetContro lSession ManagerMemory Managementtani ne DisablePagingExecutive vini 1 (per default eshte 0),keshtu Xp do te perdore me pare RAM pastaj swap,pastaj dimensionin e Pagefile (Swap) e vendosni ne 200


VeTeM TeK  Super-Qendi.De.TL

 
  Heute waren schon 3 Besucher (134 Hits) hier! Per Me Shum Info : Super-Qendi-Fortesali@Hotmail.Com  
 
=> Willst du auch eine kostenlose Homepage? Dann klicke hier! <=
↕ Mirë Se Vini Te Super Qendi ↕
Image by Cool Text: Logo and Button Generator - Create Your Own