Super Qendi
  SI TE SHENDRROJM TEKSTIN NE ZE
 
Si ta shndėrrojmė tekstin nė zėr? Pėr kėtė nevojitet njė program, ka me dhjetėra por po i ceki tre "TextAloud" ky pėrdoret mė sė shumti si dhe "Power Text To Speech Reader", "Advanced Text to Speech" etj. ėshtė e thjesht vetėm kėrkoni nė Google shkarkoni njėrin nga kėta programa, instaloni dhe filloni punės. Nuk dot jap link pėr shkarkimin e kėtyre prog. full version sepse pirateria nuk lejohet nga rregullat e forumit, njė kėshill me Torrent i gjeni shumė lehtė apo me programa shkarkimi p.sh. Warez, eMule, Limewire etj. Si shembull po e marr "Advanced Text to Speech" ėshtė prog. i thjesht por ka opsione ma interesante se tė tjerėt njė qė ja vlen tė theksohet ėshtė se mundesh me programuar me fol PC ne vend tė alrmit (P.SH. Zotėri zgjohu se ora ėshtė kaq kaq pėr kėtė e zgjidhni gjuhen gjermane pasi shumica shkronjave lexohen si nė Shqip). Kur ta instaloni njėrin nga kėta prog. mundeni me zgjedh gjuhen, gjinin apo shijen e zėrit por pasi ti provoni gjitha kėto vėreni njė problem zėri nuk ėshtė kualitativ ēka duhet bėrė? Pėr me qen zėri natyral duheni me shkarkuar ndonjė pako me zėr 16 bit. kėto mund ti shkarkoni po ashtu me kėshillėn e lart pėrmendur. Emrat qė mund ti kėrkoni "Text-To-Speech 16K Kate" , "NextUp.com Text-to-Speech AT&T Natural Voices" , "PAUL 2Ndspeechcenter" etj. Njė faqe zyrtare: http://www.nextuptech.com/index.html Si ta shndėrrojmė zėrin nė tekst? Pėr kėtė nevojitet po ashtu njė prog. un po e ceki kėta "Voice Recognition" apo "Speech recognition" me kėtė mundeni me shndėrruar nė tekst gjithēka qė flitet jo muzik por p.sh. lajmet, ndonjė emision dokumentar (pėr shkencė te cilėt i preferoj shumė) etj. Vėrejtje: Zėri duhet tė jetė nė atė gjuhė qė ėshtė i konfiguruar programi, nėse prog. ėshtė Anglisht, p.sh. Lajmet duhet me qen gjithashtu Anglisht. Mund t'ju lajmėrohet "speaker recognition" por ky ėshtė pėr tjetėr ēka, lexoni shpjegimet nė kėtė web. http://en.wikipedia.or/wiki/Voice_recognition
 
  Heute waren schon 2 Besucher (105 Hits) hier! Per Me Shum Info : Super-Qendi-Fortesali@Hotmail.Com  
 
=> Willst du auch eine kostenlose Homepage? Dann klicke hier! <=
↕ Mirë Se Vini Te Super Qendi ↕
Image by Cool Text: Logo and Button Generator - Create Your Own