Super Qendi
  ShKarKo Program për tastjerën:Tastiera shqip për Windows
 
Përshëndetje të gjithëve.
Pak kohë më parë duke kërkuar në internet (në sitin vargmal.org) gjeta rastësisht një program i cili jo vetëm që të jep mundësinë për të shkruar në shqip me shkronja shqipe. Me pak fjalë të jep mundësinë të përdorësh “ë” në vend te “e” që përdoret rëndom ose “ç” në vend te “c” duke përdorur vetëm tastet e tastierës që çdokush nga ne ka në përdorim. Programi jep mundësinë për të shkruar në shqip,anglisht,dhe italisht si për chat-et e ndryshme (skype,msn etj,etj.) po ashtu edhe për dokument word ose workpad (blocco note) me një lehtësi kalimi nga një gjuhë në një tjetër.
Shpresoj që sado pak ky program t’ju pëlqej në mënyrë që të ruajmë gjuhën tonë.Këtu poshtë janë fotot qe ilustrojnë instalimin e programit

http://i25.tinypic.com/25qxe7k.png
http://i32.tinypic.com/et5m5w.png
http://i25.tinypic.com/33a5p3b.png
http://i25.tinypic.com/8zqza0.png
http://i26.tinypic.com/mb0s2f.png

Ky është linku: Shkarko programin

Ky eshte nje program i ofruar nga vargmal.org dhe i falenderojme per kete mundesi qe na kane dhene.
 
  Heute waren schon 2 Besucher (9 Hits) hier! Per Me Shum Info : Super-Qendi-Fortesali@Hotmail.Com  
 
=> Willst du auch eine kostenlose Homepage? Dann klicke hier! <=
↕ Mirë Se Vini Te Super Qendi ↕
Image by Cool Text: Logo and Button Generator - Create Your Own