Super Qendi
  Si te ripojme nje DVD film ne Cd
 
Kjo eshte nje nga shume menyrat per te kthyer nje DVD film ne nje Film 700MB ne format Avi per Cd

Duhet te keni programin Auto Gordian qe mund ta gjeni tek softpedia.com (eshte trial por rendesi ka qe kryen pune)
dhe Klcodec Pack i cili eshte nje program qe permban codec te ndryshem nder te cilet edhe Xvid dhe DivX
Pasi i shkarkojme dhe i instalojme keto programe shkojme dhe hapim AutoGordian
Tani ne pjesen epare kemi vendin nga i cili duam te marrim filmin psh nga DVD
Poshte kemi per te zgjedhur vendin se ku duam te ruajme filmin qe po ripojme
Me pas kemi edhe se sa e duam madhesine e filmit (Une e zgjodha 700Mb, ju mund te zgjidhni sa te doni)
Keni edhe nje katror qe ka titrat e filmit. Nese duam qe filmin ta ripojme me titra veme nje tik tek ai katror.
Tani i japim ADD JOB butoni ne fund te dritares dhe i japim Start , presim sa mbaron procesi
Shohim qe filmi del 700 Mb ne format XviD dhe me nje kualitet shume te mire.
 
  Heute waren schon 3 Besucher (127 Hits) hier! Per Me Shum Info : Super-Qendi-Fortesali@Hotmail.Com  
 
=> Willst du auch eine kostenlose Homepage? Dann klicke hier! <=
↕ Mirë Se Vini Te Super Qendi ↕
Image by Cool Text: Logo and Button Generator - Create Your Own